Toto je ukážkový Blog na testovacie účely. Články postupne upravujeme
Energia pre zdravie s inováciami a vzdelaním k slobode

Liečba Hladom a náhrada medikamentov

Rozhovor o liečebnom hladovaní s RNDr.Jozefom Valúchom, o príprave, priebehu a špecifikách hladovania.

Zdravie Liečba Hladom a náhrada medikamentov

RNDR.Jozef Valúch je vyštudovaný biochemik, pracoval ako toxikológ na Ustave Súdneho lekárstva v Bratislave. Od roku 2010 sa každoročne zúčastňoval Všeruského kongresu dietológov s medzinárodnou účasťou, kde prezentoval vlastné skúsenosti z dlhodobého hladovania, podložené vlastnými výskumnými výsledkami. 

Metódu liečbu hladom vyskúšal sám na sebe ako onkologický pacient. Od roku 2009 -2015  každoročne hladoval v rozpätí 30-50 dní, posledné roky praktizuje  21 dňové hladovanie, čo plánuje  praktizovať aj naďalej; okrem toho každý týždeň dodržiava 36-hodinové hladovanie. Dnes sa ako 63-ročný cíti fit .

Má liečba hladom vplyv na zdravie človeka?

Dobre prevedená liečba hladom musí mať preukázatelný zdravotný benefit pre človeka.

Prírodná liečba hladom patrí medzi zakladne a hlavné metódy liečenia a ma na choroby neuropsychickej sféry a liečby vnutornych orgánov taký istý vplyv, ako dobre prevedená liečba medikamentami. Preventívne liečebné hladovanie je vždy lepšie,  než už choroba prepukne, aj ked vie pomôcť aj vtedy.

Ake su hlavné benefity liečby hladom?

V prvom rade nám hladovanie  dáva do poriadku hlavu. Z hlavy začínajú všetky choroby. Psychosomatika je s našim telom velmi previazaná. Pri hladovke sa zapína samogeneza, organizmus sa sanuje, to su regeneračne a autoregulačne procesy v tele. V konečnom dôsledku je, že v tele nastáva hormonálna rovnováha.

Keď nefungujú signálne molekuly, čo su hormóny poriadku, tak sa to prejaví chorobou.

Do koľkých dní je hladovanie úplne bezpečné?

Hladovanie je úplne bezpečné do troch dníPri hladovaní viac ako tri dni by ste sa mali vždy poradiť so svojím lekárom, alebo odborníkom na liečebné hladovanie .

Ako začať liečbu hladom?

Pred začatím liečby hladom sa používa Glauberova Horká soľ, ktorá sa používa hlavne ako preháňadlo pre svoje čistiace a detoxikačné vlastnosti.

Liečebné hladovanie by malo trvať minimálne 10 až 11 dní.

Počas prvých dní liečby hladom sa zbavujeme soli, ale na sol je naviazaná voda ktorá sa z organizmu rýchlo dostáva von. Aj keď stratíte na svojej váhe pár kíl, ešte nie je dôvod na radosť, lebo to bola, len Vaša voda.

Chudnutie začína až vtedy, keď sa v tele začína tráviť tuk takzvaná lipolýza . Až vtedy začína chudnutie z tukového tkaniva. To je veľmi dôležité, lebo väčšina toxínov je zabednená v tukovom tkanive a ako sa rozpúšťa tuk, alebo sa ho zbavujeme, tak  nám odchádzajú z tela von toxíny a tie  nám idú cez žlč a tie by sa nám mohli cez čreva, dostať znova do organizmu.

Čo treba robiť počas hladovky?

V prvom rade je potrebný pohyb a to robiť prechádzky minimálne 5 až 10 km.

Väčšina toxínov je zabednená v tukovom tkanive, preto je dôležité robiť  denno, denne  vyplavovanie čreva  klistírom. Ludia ktorý majú pohybové obmedzenie, alebo to nedokážu urobiť, tak majú nahrážku vo forme  črevnej sprchy.

Dôsledok hladovania je, že sa zapinaju rôzne biochemické dráhy, vznikajú nám tam metabolity, ktore jednoducho treba dostať z tela von. Preto aj pohyb pri hladovke je veľmi dôležitý. Pri pohybe sa trávia bielkoviny, tuky a cukry. Pri pohybe dostávame toxíny z tela von: potením, dýchaním pretože sa zbavujeme kysličníka uhličitého, aby sme zmiernili acidózu a dychom nám odchádza až 150 plynných látok, ktore sa vytváraju pri metabolizme.

V druhom rade pijeme  čistú vodu, denne 2 až 3l aby sme zas močom vyplavili tie toxíny a na to nadväzuje pohyb, aby sme to v tele všetko rozkývali a hlavne rozprúdili krv a vieme to cez plúca a obličky dostať von. 

Po tretie je dôležitý klystír, ktorý nám pomaha cez žlč vyplavovať toxíny, inak by sme sa mohli aj otráviť.

Čo treba robiť po ukončení liečby hladom?

Po hladovaní  by vždy mala začať  fáza regeneračnej diéty. Po hladovaní sa musi vždy v prvom rade rozbehnúť  žažívanie. Regeneračná diéta je 70% úspechu v hladovaní.

Životný štýl pri liečebnom hladovaní

Životným štýlom hlavne myslíme, stravovacie návyky, pohybové aktivity a socialne vzťahy.

Viete čo znamená Autofágia? Alebo aký majú vplyv na náš životný štýl záporne ióny?

Zdielaj: