Toto je ukážkový Blog na testovacie účely. Články postupne upravujeme
Energia pre zdravie s inováciami a vzdelaním k slobode

Čistenie tela od ťažkých kovov

 

Lukáš Lucki Sehnal

Prednáška Dr. med. Dietricha Klinghardta M.D. Ph.D. a Dr. Patrície Kane Ph.D.

Výňatky z prednášky na ETH Zürich (odborná verejnosť).

Som veľmi rád, že v posledných 4 rokoch, enormne celosvetovo vzrástol záujem o problematiku toxicity ťažkých kovov. Keď som pred 15 rokmi začínal, cítil som sa ako osamelý bojovník. V Nemecku bol Max Daunderer, v Rusku bol tiež jeden, v Číne tiež, v USA pán Hagens a ďalší 4 ľudia, ktorých som poznal, ktorí sa z klinického pohľadu problémom zaoberali. Medzitým máme na každom rohu špecialistu na ťažké kovy. Niektorí z nich sú dobrí, iní zase menej dobrí. V tejto večernej prednáške nebudeme tvrdiť, že sme došli na koniec poznania, ale rád by som Vám oznámil, kam sme sa v danej problematike posunuli.

V chronických ochoreniach, napr. pri chronickom Morbus chrón, chronických bolestiach chrbta, lymfatickej leukémii atď. Nikdy nezabudnite, že otravy ľudského tela ťažkými kovmi vedú ku chronickým infekciám, k tomu patria aj plesne, baktérie, mykoplazma a vírusy.

Symptómy, ktorými pacient trpí, sú často vyvolané infekciami. Najväčšia chyba, ktorú medicína robí, je tá, že sú infekcie liečené bez toho, aby predtým bolo zmenené prostredie vylúčením ťažkých kovov.

Klasická medicína potvrdila, že my všetci máme v telách nahromadené neurotoxíny a tieto neurotoxíny spolu pohromade majú synergeticky efekt. slovo synergia, použijem krátkeho príkladu: Príklad č.1: mačka je zatvorená cez noc v obchode s porcelánom a Vy sa ráno prídete pozrieť, koľko škody spôsobila. Hovoríme, to je ortuť.

Príklad č.2: by mohol vyzerať asi takto: poškodenie tela výpary z benzínu je asi ako keď zavriete psa na noc do obchodu s porcelánom.Synergia je, keď zavriete psa s mačkou na noc do rovnakého obchodu s porcelánom. Je to jasné? Pri synergii je 1 plus 1 zhruba 1.000, ako v toxikológii. A toto je skutočne veľmi dôležitý princíp!

Keď z tela odstránime ortuť, opúšťajú ďalšie toxíny telo takmer samé od seba. Keď ale ortuť neodstránime, keď sa najskôr zaoberáme ďalšími toxínmi, musia byť tieto odstránené jednotlivo. Neurotoxíny, to sú ťažké kovy a tie nie sú v prvom rade karcinogény ale neurotoxíny, čo znamená nervové jedy. Mnoho ďalších chemikálií, ktoré poznáme, sú tiež neurotoxíny. Neurotoxíny sú neustále vylučované pečeňou – cez žlčník do čriev, 100% z nich je opäť na svojej ceste dole reabsorbovaných a dochádza tak k nekonečnému cyklu, ktorý udržuje telo v chronickom ochorení.Ak sa podarí, vďaka látkam, ktoré dáme do čriev, a ktoré na seba neurotoxíny vážia, tento kolobeh prerušiť, nastane masívna redukcia jedov a môže tak veľmi rýchlo dôjsť k uzdraveniu aj veľmi vážnych chorôb. K tomuto účelu používame riasu chlorella. Dnes vieme, že ju musíme dávkovať 4 krát denne a dávky sú pri vážnych ochoreniach vyššie, než sme si predtým mysleli. Začíname so 4 až 5 gramami 4x denne počas 4 až 6 týždňov. V priebehu 6 týždňov sa množstvo cirkulujúcich neurotoxínov zredukuje o 90 %. Pokiaľ sa po krátku dobu pracuje s vysokými dávkami, dochádza k dramatickým zlepšeniam Princípy detoxikácie platí aj naďalej: Oddialiť pacienta od zdroja jedu, alebo odstrániť jed z pacienta Toto je 1. krok v toxikológii. Týmto začína každá dobrá kniha o toxikológii.Otrava ortuťou znamená pre pacienta, že si musí nechať odstrániť amalgámové plomby, pretože tie obsahujú 50% ortuti, ktorá sa pomaly vyparuje a je prijímaná do mozgu.Toto je nepopierateľný fakt, o ktorom nie je nutné dlhšie diskutovať . Aspoň nie vo vedeckých kruhoch. Dnes neexistuje ryba, ktorá by nebola zaťažená ortuťou a ďalšími škodlivinami. To je veľmi smutný fakt, ktorý predpovedá koniec našej civilizácie, tak ju dnes poznáme. To platí samozrejme aj pre výrobu hovädzieho mäsa, kde hrajú veľkú úlohu herbicídy, pesticídy a ďalšie chemikálie. Dnes už neexistuje hovädzie mäso, ktoré nie je znečistené chemikáliami. Takže sa môžete rozhodnúť, či budete jesť hovädzie alebo iné zvieratá, ktoré žijú na zemi a ktoré obsahujú karcinogény, alebo pre ryby, ktoré v sebe majú neurotoxíny. Jasne povedané to znamená: musíte rozhodnúť, či chcete umrieť na roztrúsenú sklerózu alebo na rakovinu prsníka. Podľa toho čo jete. To je smutná pravda, o ktorej sa momentálne už nedá klamať.

Byť vegetariánom nie je východiskom, pretože aj rastliny prijímajú škodlivé látky a sú osmoticky spojené s prostredím. Najlepšia cesta spočíva v neustálej práci na vlastnom detoxikačnom programe. Medzi ťažkými kovmi a ostatnými jedmi existuje synergetický efekt. A rovnako tak existuje synergetický efekt medzi efektívnymi. Niektorí ľudia jedia cesnak medvedí a neobjavia v stolici žiadnu ortuť. Alebo masívne dávkujú chlorellu a hľadajú vylúčenú ortuť. Ale nič sa nedeje. Všetci terapeuti, ktorí študovali môj detoxikačný program, teda tí, ktorí dávajú súčasne koriander, chlorellu a cesnak medvedí, uvoľňujú vysoké množstvo ortuti cez dýchacie cesty, kožou, stolicou a moč. Ak ale jedna z týchto zložiek chýba, neodíde z tela nič! To je synergetický efekt medzi liečebnými metódami. Poškodenie ťažkými kovmi pozorujeme aj v metabolizme mastných kyselín. neurologických ochorení masívne pribúda. Autizmus u detí sa každých pár rokov zdvojnásobuje. Ako už dnes vieme, má autizmus veľa do činenia s črevnými baktériami. Čo za týmto javom stojí je poškodenie nervového systému očkovaním a ťažkými kovmi. Liečba je vždy rovnaká. Vylúčime z detí ťažké kovy a skorigujeme mastné kyseliny. Pri detských chorobách všeobecne platí vylúčiť ťažké kovy, práca s homeopatiou a upravenie stravy. Ako terapiu neurologických chorôb u detí dávam 6 gramov chlorelly 4x denne, to je cca. 24 tabliet. Toto sa osvedčilo ako štandardná dávka na odstránenie cirkulujúcich toxínov. Následne sa spamätá a normalizuje črevná flóra a všetky anaeróbne zárodky, ktoré sú pri autizme uzavreté, z čriev zmiznú. to, keď ľudia začnú naozaj efektívne detoxikovať, že infekcie, ktoré sú v tele, začínajú byť aktívne. Na tomto probléme skončilo s detoxikáciou mnoho ľudí, mnoho liečiteľov a pacientov, pretože o tom predtým nevedeli. Sú potom prekvapení, spanikária a robia všetko možné len sa ďalej konzekventne neliečia. V priebehu každej detoxikácie príde fáza, kedy sa chronické infekcie, ktoré všetci máme, prejavia. Obličky, baktérie a plesne musia byť liečené. Na to používame iba biologické postupy. Môžeme nasadiť aj antibiotiká alebo antivirálne prostriedky, to tiež funguje. V tomto prípade som klasický lekár a používam to, čo funguje. Neexistuje detoxikácia, v ktorej sa infekcia neprejaví, a ktoré sa najčastejšie prejavujú takto:

  • trochu zahmlený zrak
  • bolesti hlavy
  • bolesti obličiek
  • hnačka
  • bolesti svalov
  • chronická únava
  • naraz všetko bolí
  • nemoc, ktorú mal človek predtým, je zrazu akútna.

To najkrajšie na tom je, že sme naozaj ťažké kovy odstránili. Ďalší krok spočíva v liečení týchto infekcií, a to je teraz ľahké ľahko reagujú na biologické terapie a opatrenia. Bez odstránenia ťažkých kovov sú neliečiteľné!

Teraz trochu štatistiky, ktorá môže niektorým z Vás pripadať ako alarmujúca. Pred niekoľkými rokmi bola vykonaná epidemiologická štúdia, v ktorej boli skúmané kostry ľudí, ktorí zomreli pred 4 až 5sto rokmi. Boli skúmané kostry v perióde zhruba 100 rokov, a kostry posledných 10 rokov. Výskum prebehol v roku 1997 a zistilo sa, že obsah olova v našich kostiach je 500 – 1000 krát vyšší ako bol pred 400 rokmi. 500 až 1000 krát !!!

Vieme, čo taká otrava olovom spôsobuje, má veľký vplyv na mozog, duševný vývoj detí, predovšetkým vývoj inteligencie je značne obmedzený. V kostiach spôsobuje otrava olovom poruchy v tvorbe krvi a tým leukémiu, anémiu, lymfómy a ďalšie nádory hematopoetického systému. V posledných rokoch som liečil niekoľko pacientov s lymfómom injekciami DMPS. To bolo ešte predtým, než som spoznal ďalšie možnosti. Jednoducho vylúčiť ťažké kovy a všetci sa uzdravili. A som stále prekvapený, že aj keď je toto prezentované na veľkých kongresoch, že to trvá tak dlho, než sa vec presadí. Olovo pochádza z čias, kedy bol benzín ešte olovnatý. Aj olejové a latexové farby boli olovnaté. Dnes je všetko právne ošetrené a človek sa snaží olovo eliminovať. Stalo sa ale toto: z benzínu bolo olovo odstránené a namiesto toho, aby bolo zabránené klepaniu motora, bol pridaný celý rad chemikálií, ktoré sú vysoko karcinogénne. To znamená z blata do kaluže. Presedlali sme teda z neurotoxínu na karcinogén. Môžeme si to ľahko ukázať. V USA je zrejmá krásna krivka, na ktorej je vidieť, akodramaticky stúpol počet rakovín od tej doby, čo bolo z benzínu odstránené olovo.60% mozgu sa skladá z tuku – mastných kyselín. Preto musíme tuky alebo oleje znova a znova dopĺňať, pretože sú dôležitou zložkou veľmi zraniteľného mozgu. Dopĺňame ich preto, aby sme napravili škody spôsobené ortuťou, pretože metylortuť je tuky rozpustná. Mozog môžeme opraviť a obnoviť. Aj pri veľmi vážnych chorobách!

V USA máme enormný nárast ľudí s diagnózou Parkinsona, MS, ALS, autizmu, mozgových poranení a mnohých iných chorôb dnešnej doby. Tieto choroby odvážne atakujeme a často pozorujeme u pacientov dramatické zlepšenia. Mnoho lekárov používa princípy, ktoré sa odo mňa naučili. Vždy myslite na to, že otrava ortuťou poškodzuje tuky v bunkovej stene, a ak my toto neurobíme, nebudú naši pacienti v poriadku. Zvieracie tuky, tiež maslo a smotana majú vysoký obsah nasýtených mastných kyselín a tie dávajú bunkám svoju stuhnutosť, svoju formu. V bodliakovom oleji, v rybom a lososovom oleji a v ľanovom oleji. Tieto oleje, pokiaľ sú používané, sú zabudované do bunkovej steny a dávajú tak bunkám ich elasticitu. Jedna mastná kyselina, ktorá má v Európe neprávom veľmi zlé meno, je kyselina Arachidonová (- štyrikrát nenasýtená esenciálna mastná kyselina). Je hlavne obsiahnutá vo vajciach, syre av masle. V skutočnosti je to tá najdôležitejšia kyselina zo všetkých, pretože všetky ostatné kontroluje.

Ak sme otrávení ortuťou, vylučuje naše telo vo zvýšenom množstve mastnej kyseliny Omega-6, tým schudne naše telo o tieto kyseliny a tým o základy kyseliny Arachidonovej. Teraz je na rade trocha biochémie a to musíte prosím vydržať. Existujú dve rodiny mastných kyselín Omega- 6 a Omega-3. Vnútri Omega-6 mastných kyselín existujú dve rodiny:1. Rodinu predstavujú bodliakové, slnečnicové a pupalkové oleje, tie sú odbúravané, alebo premenené na prostaglandín I-série. Prostaglandíny sú zodpovedné za komunikáciu medzi bunkami, sú niečo ako e-maily, alebo listy, ktoré bunky posielajú sem a tam. Táto pošta ide vždy cez molekuly kyseliny arachidónovej, a pokiaľ Vám tieto tuky v potravinách chýbajú, alebo chýbajú v dôsledku intoxikácie ortuťou, zrúti sa medzibunková komunikácia.2. Druhá rodina sú mastné kyseliny – kyseliny arachidónovej – ktoré sú prevažne obsiahnuté v mäse, vajciach av živočíšnych produktoch. ďalšia časť rybieho tuku.

Ak sme otrávení ortuťou, vylučuje naše telo vo zvýšenom množstve mastné kyseliny Omega-6, tím schudne naše telo o tieto kyseliny a tím o základy kyseliny Arachidonovej. Teraz je na rade trocha biochemie a to musíte prosím vydržať. Existujú dve rodiny mastných kyseliny Omega-6 a Omega-3. Vnútri Omega-6 mastných kyselín existujú dve rodiny:

1. Rodinu predstavujú bodliakové, slnečnicové a púpavové oleje, tie sú odbúravané, alebo premenené na prostaglandín I-série. Prostaglandíny sú zodpovedné za komunikáciu medzi bunkami, sú niečo ako e-maily, alebo listy, ktoré bunky posielajú sem a tam. Táto pošta ide vždy cez molekuly kyseliny arachidónovej, a pokiaľ Vám tieto tuky v potravinách chýbajú, alebo chýbajú v dôsledku intoxikácie rtuťou, zrúti sa medzibunková komunikácia.

2. Druhá rodina sú mastné kyseliny – kyseliny arachidónovej – ktoré sú prevažne obsiahnuté v mase, vajciach av živočíšnych produktoch. ďalšia časť rybieho tuku.

Existuje ale aj kompetitívne (súťaživé) potlačovanie medzi olejmi, to znamená, že ak dáme príliš veľa omega-3, budú omega-6 potlačené. Ľudia zaťažení toxickými kovmi najčastejšie potrebujú EPA z rybieho oleja. Problém spočíva v tom, že oleje, ktoré by mali byť telu dodávané, musia byť tiež strávené.Prvý krok trávenia je enzým pankreasu, lipasa, potom musí byť tiež prítomná žlč v tenkom čreve, ktorá premieňa tuky na vodou rozpustné, a tým tak pripravené na prijatie.Pre telo je teda relatívne koplikované tuky vôbec prijať. Predovšetkým potom pre osoby poškodené toxickými kovmi, u ktorých pankreas a žlčník vôbec nefungujú. Pre nás je veľmi zaujímavé, že žlč má dvojakú funkciu. Po prvé sú cez žlčník vylučované jedy zo životného prostredia, a tiež časť kovov. Ďalej je sama žlč nutná na absorbciu olejov, ktoré potom opravujú poruchy nervového systému. V normálnom prípade má bunka vysoký obsah kália a nízky obsah nátria, ten sa posunie, a tým dochádza pri neurologických ochoreniach k ochrnutiu, znecitliveniu, pocitu hluchoty a abnormálnemu vnímaniu. Dochádza k strate mastných kyselín.

Jedna vec, ktorá sa dá relatívne ľahko zvládnuť, je redukcia uhľohydrátov v strave. Často je až prekvapujúce, čo sa u našich neurologických pacientov stane, keď prestanú požívať uhľohydráty, teda chlieb, zákusky, torty, sušienky a cestoviny. K tomu počítam aj ryžu a všetky ostatné alternatívne obilniny. V prvej fáze terapie, kedy sa snažíme stabilizovať pacientov s ALS, MS, alebo deti s trpiacimi kŕčmi – preč s obilninami! Jedzte iba zeleninu, k tomu trochu mäsa, rybu, alebo vajíčka. Niacín je vitamín D3. Kyselina nikotínová je s niacínom blízko príbuzná. Fajčiari majú často jeho nedostatok, je obsiahnutý v cigaretách, musí preto fajčiť, pretože by cítili nedostatok vitamínu D3. U hyperaktívnych detí používame takzvaný „nikotín touch“, čo fantasticky funguje. Pojednáva o jednom chlapcovi, menom Lorenzo, ktorý trpí dedičným ochorením peroxizómov. Jeho rodičia sa pre neho snažili nájsť účinnú terapiu a vytvorili tak tento olej. Táto terapia, ktorá spočiatku krátkodobo fungovala a účinkovať prestala, zostálava z rôznych komponentov. Jedným z nich bola diéta bez tukov a selektívne pridávané oleje. Boli to olivový olej a repkový olej. Ale ani v jednom z nich nie sú esenciálne oleje.

Nakoniec bola týmto choroba poháňaná ďalej dopredu. Toto ochorenie sa volá adrenoleukodystrofia – leukodystrofia.V školskej medicíne platí za nevyliečiteľnú. My sme doteraz úspešne pracovali s tromi deťmi, a to cez opatrnú manipuláciu s olejmi v diéte. V USA existuje celý rad prípadov detí narodených s autizmom, alebo sa v ranom detstve stali autistami, alebo trpeli inou neurogickou poruchou, a to v dôsledku otravy ortuťou , predovšetkým potom metylortuťou, u matky. Otrava matky mohla prebehnúť na jej pracovisku, alebo za iných podmienok. Typickou známkou u detí je veľmi svetlá pokožka, pretože je hemoglobín miesto na železo viazaný na ortuť. U tejto formy autizmu je to tak, že inteligencia detí je často normálna, ale vnímanie sveta ako je videnie, vypočutie, čuch a chuť sú úplne odlišné. Abnormálne tuky sú tuky s dlhým reťazcom. V okamihu, keď sa stávame toxickými, začína produkcia týchto tukov. Tieto tuky môžu ale tiež pochádzať z našej stravy napr. z spodzemnicového oleja, maslo z búrskych orechov, tiež sem patrí horčica, repkový olej, to sú veci, ktoré sú pre týchto pacientov nestráviteľné, alebo môžu byť dokonca smrteľné.

Nakoniec bola týmto choroba poháňaná naďalej dopredu. Toto ochorenie sa volá adrenoleukodystrofia – leukodystrofia.V školskej medicíne platí za nevyliečiteľnú. My sme doteraz úspešne pracovali s tromi deťmi, a to cez opatrnú manipuláciu s olejmi v diéte. V USA existuje celý rad prípadov detí narodených s autizmom, alebo sa v ranom detstve stali autistami, alebo trpeli inou neurogickou poruchou, a to v dôsledku otravy rtuťou, predovšetkým potom metylrtuťou, u matky. Otrava matky mohla prebehnúť na ho pracovisku, alebo za iných podmienok. Typickou známkou u detí je veľmi svetlá pokožka, pretože hemoglobín je miesto na železo viazaný na rtuť. U tejto formy autizmu je to tak, že inteligencia detí je často normálna, ale vnímanie sveta ako je videnie, slyšenie, čich a chuť sú úplne odlišné. Abnormálne tuky sú tuky s dlhým reťazcom. V okamihu, keď sa stávame toxickými, začína produkcia týchto tukov. Tieto tuky môžu ale tiež pochádzať z našej stravy napr. z spodzemnicového oleja, máslo z búrskych orechov, tiež sem patrí horčica, repkový olej, to sú veci, ktoré sú pre týchto pacientov nestráviteľné, alebo môžu byť dokonca smrteľné.

Cieľom terapie je spálenie týchto tukov s dlhým reťazcom, obnovenie tukov s krátkym reťazcom a esenciálne tuky, a potom vytvorenie rovnováhy medzi rôznymi tukmi, ktoré dopĺňame k strave. Najdôležitejším opatrením je odstránenie všetkých obilnín obsahujúcich lepok a všetkých mliečnych produktov z kravského mlieka. U detí je zvláštnosťou, že najskôr zmeníme stravu a až potom začneme s detoxikáciou. Doposiaľ sme vďaka našej metóde dokázali uzdraviť 14 detí s autizmom. , ALS a Parkinsonovou chorobou, ktorí sa uzdravili.A teraz ešte pár informácií na tému ťažké kovy.Najnebezpečnejšie sú výpary ortute z amalgámových plomb. Je vypočítané, že v priebehu 7 rokov sa vyparí polovica ortuti z jednej plomby, 80% zostáva permanentne v nervovom systéme. nej 500 mg ortuti. U metylortuti je smrteľná dávka ca. 1 mg. To znamená, že dve plomby obsahujú dostatočné množstvo ortuti na zabitie človeka, ak by došlo k okamžitému uvoľneniu. Prežívame iba preto, že naše telo má dostatok času na rozdelenie a uloženie. Dôležité je, že miecha privádza ortuť do lymbického systému, teda tam, kde sídlia naše emócie. Z tohto dôvodu sú emocionálne poruchy tak časté so všetkým, čo k tomu patrí: závislosť, perverzia, závislosť od fajčenia. Fajčiarstvo je často následok otravy ortuťou.

Ortuť je prijímaná membránami v ústach, ústnymi sliznicami, putuje nervy, ktoré sú v slizniciach okamžite smerom k mieche a mozgu. Pokiaľ niekto ešte žiadnu amalgámovú plombu nemá a tá mu je vsadená, trvá to cca. 48 hodín, aby sa mozog zaplnil ortuťou. Poliakanie ortuti v podobe malých čiastočiek vytvorených opotrebovaním, ktoré tak impregnujú črevá nie je tak škodlivé, pretože iba 5-7% sa vstrebe do krvi. Baktérie v ústnej dutine av čreve pretvárajú ortuť zo zubov metylortuť, ktorá je 50 krát jedovatejšia/toxickejšia ako ostatné formy ortuti. To, čo veda prehliadla je fakt, že ortuť uvoľňujúca sa z našich plomb pretvárajú naše vlastné baktérie na metylortuť. a tým aj naše deti. Pľúca sú dôležitá brána. Prúd vzduchu prechádza okolo zubov, a tak sú výpary ortuti trasportované do pľúc. V jóde bola predtým tiež ortuť. Pomocou olivového oleja a citrónovej šťavy môžeme veľmi silne kontrahovať žlčník a prinútiť ho tak k vylučovaniu jedov. V okamihu keď príde nerv do kontaktu s ortúriou, nasaje tento nerv sám kov a trasportuje ho až k bunke. Táto ortuť zanechá časť svojej skazy vo vnútri nervovej bunky.

Normálna cesta – pokúsim sa tu ukázať príklad – je cez trojklanný nerv, ktorý innervuje všetky zuby. Ortuť je teda prijatá a putuje ku gangliónu trigeminu. Tento innervuje nielen zuby, ale aj najrôznejšie čeľustné svaly. To čo potom rôzni ľudia v noci majú je hryzenie, škrípanie zubami. To je väčšinou známka otravy gangliónu trigemínu ortuťou. Takému človeku musí byť detoxikovaná ústna dutina a potom prestane aj škrípanie zubami. má mnžstvo ortuti 1, tak ďalšia väčšia ryba má toto množstvo 200! A ak budeme počítať ďalej cez 20 generácií, skončíme u žraloka a kosatky – to sú nádherní cicavce, ktoré sú pred vymretím spôsobeným otravou ortuťou. Jednou z najistejších ciest ako sa otráviť ortuťou je byť zubným lekárom. výpary metalickej ortuti, ktoré sú priamo absorbované sliznicami ďalej nervami a pľúcami pretvorené na metylortuť.Ďalej je ortuť transpotovaná do vnútra buniek, ku zostáva.Ortuť je nervový jed, nie je to karcinogén. Bolo zistené, že najvyššia koncentrácia ortuti je v mozgu. Fybrocyty, ktoré sú otrávené ako prvé prekonajú zábranu chrániacu mozog. Týmto sa poškodí ochrana mozgu. Takmer všetky ochorenia nervového systému, ktoré poznáme, nie sú primárne spôsobené ortuťou v mozgu, ale sekundárnymi jedmi a infekciami, ktoré sa následne do mozgu dostanú.

Preto je súpis symptómov spájaných s ortuťou tak obsiahly! Ortuť sa v tele ukladá tam, kde sa normálne vyskytujú minerály. Ortuť je tiež kov, rovnako ako selén, meď a zinok, teda tie dobré kovy. Ak naplníme telo až do saturácie hodnotnými minerálmi, kalciom, magnéziom, molybdénom, germániom, meďou a zinkom, jednoducho potrebnými látkami, potom sa na väzobných miestach vytvorí istá súťaživosť medzi ostatnými kovmi. Vďaka tejto konkurencii sa ortuť vyviaže z doterajších väzieb. Keď podávame kalcium vo vysokých dávkach, tak potlačí kalcium ortuť. Tá sa uvoľní a pacient okamžite raguje ako pri otrave ortuťou. Telo sa učí veľmi rýchlo a myslí si zakaždým, keď príde kalcium, že bude zase reagovať ako pri otrave a tak sa vyvinie podmienený reflex. ťažkým kovom.

Problém elektrolytov som vyriešil tak, že podávam pacientov koziu srvátku. Kozia srvátka obsahuje za prvé stopové prvky v relatívne vysokej koncentrácii a obsahuje aj kalcium a horčík. Je tam všetko čo potrebujeme vrátane voľných aminokyselín, ktoré sú pre detoxikáciu dôležité. Žiadny iný produkt nie je v detoxikácii tak efektívny. Môžete poslať svojich pacientov na koziu farmu, aby si tam vypili 2 poháre srvátky denne. S tým môžeme dnes absolvovať kompletnú detoxikáciu. Keď k tomu ešte pridáme chlorellu prehĺbi sa tým požadovaný efekt. Ďalej podávame koriander a cesnak medvedí v relatívne vysokých dávkach. Tak je možné v črevách pochytať toxíny, pretože väčšina z nich opúšťa telo črevom. Chlorella je naša hlavná metóda. Pokiaľ pacient chlorellu neznáša, našli sme niekoľko ďalších variantov ako náhradu. Jedna z nich je kyslá kapusta. 4 krát denne 2 polievkové lyžice. V kyslej kapuste je veľa metionu, je to aminokyselina, ktorý tiež detoxikuje a je postavená z mnohých vlákien, ktoré na seba vážia ťažké kovy. Ďalšia je jablkový pektín, tu je denná dávka: vrchovatá čajová lyžička denne. Chitosan, ktorý na seba v čreve viaže ťažké kovy. Je to hmyzí skelet, exoskelet (pancier), u mnohých mäkkýšov (je to súčasť bunkovej steny húb a rias). Na tému chitosan existuje ca. 60 príkladov literatúry, prevažne z oblasti ázie, pretože tam je často používaný na väzbu kovov pri akútnych otravách a pôsobí veľmi efektvne.To sú naše varianty namiesto chlorelly.

Okrem toho pracujeme aj s ďalšími substanciami: DMPS: je sírna látka, ktorá veľmi pevne viaže meď, kadmium, olovo, ortuť – to sú hlavné kovy o ktoré tu hlavne ide. Vitamín C: vysoké dávky 2x týždenne u pacientov s akútnou otravou je stále najistejšia detoxikačná metóda. Je pomalá ale nie je nebezpečná. Pri neurologických ochoreniach používame Glutatión. Tu je informácia o dávkovaní, pôsobí fantasticky zvlášť pri parkinsonovej chorobe. Vtedy sme začínali s 300 mg denne, toto množstvo sme vstrekovali a pomaly sme zvyšovali dávku až na 1.800 – 2.500 mg denne. U parkinsona pôsobí liečivo takmer v rovnakom okamihu. Je to absolútna novinka, ešte neexistuje žiadna literatúra na túto tému a pacient odchádza veľmi často normálne z ordinácie! Je to tak, že tento efekt nevydrží príliš dlho, len asi 18 – 20 hodín a potom príde znova skorší stav. Potom musíte dať okamžite ďalšiu injekciu. Pokiaľ sa to ale mesiace opakuje, predlžuje sa odstup medzi injekciami a nakoniec sa pacient uzdraví. Je to vzácne tajomstvo, ktoré Vám tu dávam. Môžeme ho použiť aj u pacientov s ALS (ochorenie motoneuronu) a MS (roztrúsená skleróza) ako podpornú metódu.

Okrem toho pracujeme aj s ďalšími substanciami: DMPS: je sírna látka, ktorá veľmi pevne viaže meď, kadmium, olovo, rtuť – to sú hlavné kovy o ktoré tu hlavne ide. Vitamín C: vysoké dávky 2x týždenne u pacientov s akútnou otravou je stále najistejšia detoxikačná metóda. Je pomalá ale nie je nebezpečná. Pri neurologických ochoreniach používame Glutatión. Tú je informácia o dávkovaní, působí fantasticky zvlášť pri parkinsonovej chorobe. Vtedy sme začínali s 300 mg denne, toto množstvo sme vstrekovali a pomaly sme zvyšovali dávku až na 1 800 – 2 500 mg denne. U parkinsona pôsobí účinne takmer v rovnakom okamihu. Je to absolútna novinka, ešte neexistuje žiadna literatúra na túto tému a pacient odchádza veľmi často normálne z ordinácie! Je to tak, že tento efekt nevydrží príliš dlho, len asi 18 – 20 hodín a potom príde znova skorší stav. Potom musíte okamžite dať ďalšiu injekciu. Pokiaľ sa to ale mesiace opakuje, predĺžuje sa odstup medzi injekciami a nakoniec sa pacient uzdraví. Je to vzácne tajemstvo, ktoré vám tu dávam. Môžeme ho použiť aj u pacientov s ALS (ochorenie motoneuronu) a MS (roztrúsená skleróza) ako podpornú metódu.

Vyvolané len pol ccm DMPS – pre prítomných lekárov to musí byť nepochopiteľné, normálna dávka je 5 ccm. Je to takmer homepatická dávka DMPS, ktorá bola vstreknutá do brušnej steny a pred neurologické reflexné dráhy bola transportovaná nervy k mieche, od miechy k orgánom brucha a zase späť a počas 24 hodín vyšlo toto neuveriteľné množstvo ortuti von.To viedlo k tomu, že pre detoxikáciu potrebujeme často veľmi malé množstvo vylučovacích látok, ktoré potom vstrekujeme presne tam, kde sa otrava nachádza namiesto toho, aby sme tým zaťažovali celé telo. Glutahion viaže ortuť. Glutatión je prirodzený antioxidant, ktorý sa vyskytuje v našom tele. Mnoho zubárov na celom svete prešlo od DMPS ku Glutatión. Táto látka na seba viaže okrem iného aj metylortuť – najjedovatejšiu formu ortuti. Glutatión sa môže podávať intravenózne aj orálne. Pri astme ho tiež podávame.Astma je dnes naozaj liečiteľná pomocou inhalácie glutatión. Je to trochu zložitejšie a náchylné na rôzne chyby. Metóda, ktorú používame už 2 roky, a ktorá vedie po 3 týždňoch na vyliečenie je táto:

Vyvolané len pol ccm DMPS – pre prítomných lekárov to musí byť nepochopiteľné, normálna dávka je 5 ccm. Je to takmer homepatická dávka DMPS, ktorá bola vstreknutá do brušnej steny a pred neurologické reflexné dráhy bola transportovaná nervy k mieche, od miechy k orgánom brucha a zase späť a počas 24 hodín vyšlo toto neuveriteľné množstvo ortuti von.To viedlo k tomu, že pre detoxikáciu potrebujeme často veľmi malé množstvo vylučovacích látok, ktoré potom vstrekujeme presne tam, kde sa otrava nachádza namiesto toho, aby sme tím zaťažovali celé telo. Glutathion viaže ortuť. Glutatión je prirodzený antioxidant, ktorý sa vyskytuje v našom tele. Veľa zubárov na celom svete prešlo od DMPS ku Glutatión. Táto látka na seba viaže okrem iného aj metylrtuť – najjedovatejšiu formu ortuti. Glutatión sa môže podávať intravenózne aj orálne. Pri astme ho tiež podávame.Astma je dnes naozaj liečiteľná pomocou inhalácie glutatión. Je to trochu zložitejšie a náchylné na rôzne chyby. Metóda, ktorú používame už 2 roky, a ktorá vedie po 3 týždňoch na vyliečenie je táto:

Vyvolané len pol ccm DMPS – pre prítomných lekárov to musí byť nepochopiteľné, normálna dávka je 5 ccm. Je to takmer homepatická dávka DMPS, ktorá bola vstreknutá do brušnej steny a pred neurologickej reflexnej dráhy bola transportovaná nervami kmieche, odmiechy k orgánom brucha a zase späť a počas 24 hodín vyšlo toto neuveriteľné množstvo ortuti von. To viedlo k tomu, že pre detoxikáciu potrebujeme často veľmi malé množstvo vylučovacích látok, ktoré potom vstrekujeme presne tam, kde sa otrava nachádza namiesto toho, aby sme tým zaťažovali celé telo. Glutahion viaže ortuť. Glutatión je prirodzený antioxidant, ktorý sa vyskytuje v našom tele. Veľa zubárov na celom svete prešlo od DMPS ku Glutatión. Táto látka na seba viaže okrem iného aj metylortuť – najjedovatejšiu formu ortuti. Glutatión sa môže podávať intravenózne aj orálne. Pri astme ho tiež podávame.Astma je dnes naozaj liečiteľná pomocou inhalácie glutatión. Je to trochu zložitejšie a náchylné na rôzne chyby. Metóda, ktorú používame už 2 roky, a ktorá vedie po 3 týždňoch na vyliečenie je táto:

Tu ešte jeden tip: Carnosin je antioxidant, ktorý je fantastický pri glaukóme (zelený zákal), katarakte (sivý zákal) a zákalu šošovky. Takmer všetky zákaly šošovky zmiznú, ktoré sú podmienené ťažkými kovmi. Sú k dostaniu tiež ako očné kvapky. Pri glaukóme a katarakte: 500 mg 2 kapsule 3 x denne, na doplnenie energie. Proti chronickej únave pacientov s otravou ťažkými kovmi. Sauna terapia Sauna-terapia je veľmi cenná, existuje celý rad článkov. Sauna je dvojstranný meč. Je bez pochýb, že v saune sú, vďaka infračervenému žiareniu, kovy a jedy vysoko mobilizované, to znamená, že sú mobilizované, ale ešte nie vylúčené. Aby mohli vyjsť kožou von, musia najprv fungovať potné žľazy. Potné žľazy sú často zaťažené ťažkými kovmi a nefungujú a potom sú mobilizované kovy a jedy presunuté dovnútra. Na prípravu systému na terapiu je nutná predliečba našim základným programom niekoľko mesiacov. Potom môžeme saunaterapiu pridať do programu. 2 – 3 týždenne 1 hodinu. Najlepšie je, aby si pacienti kúpili infračervenú kabínu a chodili do nej každý večer na 20 minút. Vzduch v takej kabíne stúpajú dramaticky hodnoty ortuti. Je to veľmi efektívna detoxikácia.

Chitín v kapsuliach vykonáva silnú detoxikáciu v črevách, ale nie všetci ho dobre znášajú. MSM (skratka pre Metylsulfonylmetán), tiež organicky viazaná síra. MSM je prirodzená bioaktívna forma síry, vyskytujúca sa vo všetkých živých organizmoch. MSM obsahuje takmer 34% elementárnej síry. Vyskytuje sa aj v dažďovej vode, čestvom ovocí a zelenine. MSM je ale prchavá látka, ktorá pri príprave potravy (ohrievania) alebo pri dlhšom skladovaní ďalekosiahle mizne. MSM je v USA obľúbený predovšetkým pri chronickej únave a chronických bolestiach. Kyselina alfaliponová sa stala vo svete zlatým štandardom pri detoxikácii ťažkých kovov. Dávkovanie: 300 mg 4x denne u dospelých, 100 mg 4x denne u detí. . Kyselina alfaliponová má úžasný efekt pri detoxikácii pečene, takže ju stále častejšie zaraďujeme do nášho štandardného programu u dospelých v akútnej fáze. Je dôležité aby sme ju podávali 300 mg 4x denne, pretože keď ju dáme len raz, tak to vedie k presunu kovov späť do mozgu, keď ju ale dávame 4x tak sa toto nestane.

Chitín v kapsuliach vykonáva silnú detoxikáciu v strevách, ale nie všetci ho dobre snášajú. MSM (skratka pre Metylsulfonylmetán), tiež organicky viazaná síra. MSM je prirodzená bioaktívna forma síry, vyskytujúca sa vo všetkých živých organizmoch. MSM obsahuje takmer 34% elementárnej síry. Vyskytuje sa aj v dešťovej vode, čestvom ovocia a zeleniny. MSM je ale prchavá látka, ktorá pri príprave potravy (ohrievania) alebo pri dlhšom skladovaní ďalekosiahle mizne. MSM je v USA obľúbený predovšetkým pri chronickej únave a chronických bolestiach. Kyselina alfaliponová sa stala vo svete zlatým štandardom pri detoxikácii ťažkých kovov. Dávkovanie: 300 mg 4x denne u dospelých, 100 mg 4x denne u detí. . Kyselina alfaliponová má úžasný efekt pri detoxikácii jater, takže ju stále častejšie zaraďujeme do nášho štandardného programu u dospelých v akútnej fáze. Je dôležité aby sme ju podávali 300 mg 4x denne, pretože keď ju dáme len raz, tak to vedie k presunu kovov späť do mozgu, keď ju ale dávame 4x tak sa toto nestane.

Zdielaj: