Toto je ukážkový Blog na testovacie účely. Články postupne upravujeme
Energia pre zdravie s inováciami a vzdelaním k slobode

Vlastnosti Zeolitu

Zeolit

Prírodné zeolity sa v prevencii a liečbe využívali už dávno v minulosti.  V tradičnej čínskej medicíne, ajurvéde, v liečení starých Slovanov – zachovalo sa nám množstvo záznamov a receptúr o mimoriadnych účinkoch zeolitu – liečivej hliny.

Starí Rimania ho využivali vo svojich vodných systémoch na čistenie pitnej vody. Ak sa nachadzal v blízkosti ľudských obydlí, ľudia si ho sypali do vodných nádrží a studní, lebo zistili, že voda potom bude priezračne čistá a zdravá. Zvieratá naučili ľudí, že tento povrchovo uložený vulkanický minerál je vhodný nielen na úpravu vody, ale aj zdravia. Vyhľadávali jeho ložiská a liečili si ním nielen povrchové rany, ale aj poranenia vnútorných orgánov.

V novodobej histórii zabezpečoval konzerváciu poškodených jadrových reaktorov v Černobyľe  a Fukušime. Tiež  pomáhal pri čistení prostredia od jadrovej radiácie  a  obyvateľstvu boli podávané  okrem iných aj zeolitové tablety na elimináciu žiarenia.

Zeolit je najlepším prírodným absorbentom na planéte Zem. Jeho štruktúra – molekulové sito – zabezpečuje bezpečné odstránenie toxínov, baktérii, vírusov, plesní, škodlivín rôzneho pôvodu z vody, pôdy, vzduchu a tiež aj z ľudského tela.

Prírodný zeolit sa odpradávna využíva na detoxikáciiu, liečbu a harmonizáciu ľudského organizmu, vody, pôdy, a vzduchu. Využitie prírodného zeolitu je veľmi široké: poľnohospodárstvo, priemysel, stavebníctvo, potravinárstvo, automobilový priemysel, medicína…

Poznáme asi 50 druhov prírodných zeolitov. Iba 6 z nich je vhodných na liečivé využitie. Sú to zeolity s obsahom clinoptilolitu. Mimoriadne účinky zeolitu vyplývajú z jeho zvláštnej štruktúry. Ide o tzv. molekulárne sito, môžeme si to predstaviť ako včelí plást.

Zeolit do svojej štruktúry chodbičiek a komôrok nasaje vďaka zápornému elektrickému náboju molekuly škodlivín, toxických látok, splodín netabolizmu, vírusov, baktérií, plesní, ťažkých kovov…Má obrovskú adsorbčnú schopnosť, viaže na seba tieto látky, ktoré ostávajú uviaznuté v jeho vnútri.

Zeolit sa používa hlavne na detoxikáciu a očistu tela. Upravuje pH organizmu, odstraňuje prekyslenie, pomáha tak predchádzať mnohým ochoreniam. Chráni sliznicu tráviacich orgánov, obnovuje črevnú mikroflóru, lieči dvanástorníkové vredy, upravuje glukózu v krvi, pôsobí protizápalovo. Je to silný antioxidant, nasadzuje sa na posilnenie imunity, na predchádzanie kardivaskulárnych ochorení. Bolo dokázané jeho priaznivé pôsobenie pri onkologických ochoreniach.

Vonkajšie použitie – obklady, zábaly, náplaste, kúpele, zásypy.

Zeolit a detoxikácia

Na jar sa snažíme zbaviť usadenín, jedov, choroboplodných zárodkov, ktoré nám kolujú v krvi. Najlepším spôsobom ako to urobiť, je užívať prírodný zeolit. Je to najsilnejší absorbent v prírode. Nasáva, absorbuje do svojej štruktúry tieto nevhodné látky. V tele sa neusadzuje, nespôsobuje žiadne chemické reakcie, jednoducho len vyčistí krv, tkanivá, orgány a my ho potom vylúčime.

Zeolit je vulkanický minerál. Užíva sa jemne pomletý, vnútorne, alebo zvonku ako obklady, zábaly, kúpele, pleťové masky.

Detoxikačná kúra trvá 6 týždňov, ale mala by sa upravovať s ohľadom na vek a zdravotný stav.

Zeolit užívame zásadne ráno na lačno. Musí prejsť tráviacim traktom až do čriev, na to potrebuje aspoň 35 -45 minút. preto po jeho užití nič nejeme. Zeolit rozmiešame v troške vody, alebo bylinkového čaju, zeleninovej alebo ovocnej šťavy. Miešame nekovovou lyžičkou!. Zapijeme podľa potreby.

Štyri týždne bez prestávky, potom urobíme jeden týždeň pauzu a znova užívame dva týždne.

Očiste pomôžu aj bylinkové čaje:

40 g pýru, 20 g repíka, 20 g veroniky lekárskej, 10 g koreňa čakanky, 10 g tymiánu. Pijeme 4 x pred jedlom.

30 g žihľavy, 20 g ľubovníka, 20 g rebríčka, 10 g paliny pravej, 10 g šalvie lekárskej. Pijeme 3-4 x denne medzi jedlami.

30 g koreň a vňať púpavy, 20 g jablčníka, 20 g pýru, 10 g koreňa čakanky, 10 g rebríčka. Pijeme 3 x medzi jedlami.

Veľmi sa nám osvedčili bylinkové tinktúry, môžeme ich užívať spolu so zeolitom a bylinovými čajmi:

lopúch, pýr, breza, šii-také, lesklokôrovka, červené lapacho, ostropestrec mariánsky, bazalka, rozmarín, ľan, kotvičník, vinič, cesnak, figovník..

Použitie zeolitu

VNÚTORNÉ POUŽITIE ZEOLITU:

Zeolit vyniká svojimi absorbčnými schopnosťami. V ľudskom organizme nasava toxíny, škodliviny, choroboplodné zárodky, splodiny metabolizmu, plesne, vírusy a baktérie. Uzavrie ich do svojej zvláštnej štruktúry a z tela sa vylúčia stolicou a močom.

Zeolit v tele chemicky nereaguje, to znamená, že sa nespája so žiadnymi látkami, neusadzuje sa v tkanivách a orgánoch.

Na preventívnu očistu organizmu potrebujeme užívať zeolit 6 týždňov, 4 týždne bez prestávky, potom nasleduje týždeň pauza a znova pokračujeme 2 týždne. Preventívne detoxikačné kúry robíme dva krát ročne, skoro na jar a pred nástupom zimy.

Zeolit užívame vždy na lačno, ráno, jeden krát denne. Aby sa zeolit dostal až do črevného traktu, nejeme aspoň pol hodiny, najlepšie 45 minút.

Jeho užitie je jednoduché: jednu čajovú lyžičku zeolitu rozmiešame ho v troške vody (50ml napríklad) a vypijeme. Zapijeme čistou vodou, bylinkovým čajom, ovocnou šťavou. Nikdy neužívame kovovú lyžičku. Narušila by záporný elektrický náboj zeolitu, ktorý zabezpečuje jeho absorbčné schopnosti.

Pri úporných zápchach berieme spolu so zeolitom aj jednu lyžicu olivového oleja (prípadne iný rastlinný za studena lisovaný olej).

Akútne žalúdočné problémy

Zeolit môžeme užívať aj krátkodobo, pri akútnych tráviacich problémoch: pri zlom trávení, nafukovaní,pocite plnosti, po konzumácii ťažkých jedál, pri gastritíde, vredoch žalúdka, nadmernej kyslosti žalúdka, ochoreniach žlčníka, pri hnačkách, žalúdočnej neuróze…

Užívame jednu čajovú lyžičku zeolitu ráno na lačno, kým neodznejú problémy a bolesti.

VONKAJŠIE POUŽÍVANIE ZEOLITU

Obklady: prikladáme obklady zeolitu a olejov. Olej volíme podľa typu ochorenia.

Olivový olej je najčastejšie užívaným olejom, je vhodný na všetky typy žalúdočncýh problémov.

Ricínový olej – využíva sa pre svoje mimoriadne schopnosti mierniť kŕče, spazmy, nadúvanie, bolesti. Pôsobí aj protizápalovo, uľavuje pri záchvatových stavoch (žlčník, vredy). Ricínový olej mierne nahrejeme a tak zmiešame so zeolitom.

Vhodné sú aj tieto oleje: sezamový, oreganový, konopný, ľanový.

Ide o použitie rastlinného liečiva cez kožu – jeho pôsobenie je iné ako pri prechode tráviacim traktom. Účinné látky sa do postihnutého orgánu dostávajú za niekoľko minút, nedráždi sa sliznica žalúdka, nezaťažuje sa tráviaci trakt a neodčerpáva sa energia tela, ktorú potom organizmus využíva na liečebný proces.

Do zmesi na obklad môže pridať esenciálne oleje: harmanček rímsky, vetiver,rozmarín, ruža stolistá, šalvia, medovka….

Zeolit zmiešame nekovovou lyžičkou s olejom s sklenenej (hlinenej) miske. Môžeme si urobiť masu na dva-tri dni, odložíme do chladničky. Zeolitovú masu natrieme na plátno, priložíme na postihnuté miesto.Prikryjeme suchým uterákom, navrch môžeme priložiť termofor, alebo elektrickú podušku, prípadne na sucho nahriatu kuchynskú soľ.

Obklady pri problémoch pohybového aparátu

Bolesti kĺbov:

2 PL zeolitu zmiešame s nahriatym ricínovým olejom, masu rozotrieme na plátno, priložíme na postihnuté miesto.
2 PL zeolitu zmiešame s bylinkovou kostihojovou (konopnou, nechtíkovou…) masťou
2 PL zeolitu zmiešame s 1 čajovou lyžičkou kurkumy a 1 PL olivového oleja
2 PL zeolitu zmiešame s 1 PL konopného oleja a 3 kv esenciálneho oleja: myrta, céder, levanduľa,
harmanček pravý.

Zdielaj:

Vložiť komentár