Toto je ukážkový Blog na testovacie účely. Články postupne upravujeme
Energia pre zdravie s inováciami a vzdelaním k slobode

RH negatív a teória o mimozemskom pôvode

Vzdelávanie RH negatív a teória o mimozemskom pôvode

Už ste sa stretli s teóriou, že existuje krvná skupina ktorá nepochádza z tohoto sveta?

Nie je to zrovna ta Vaša? Viete aký máte Rh faktor?

Aj keď je  dnešná medicína celkovo  na vysokej úrovni, existuje mnoho otázok, na ktoré sa vedci  snažia odpovedať. V našich krajinách sa na krvné skupiny príliš nesústredíme. Ale  vedeli ste že v Japonsku  na školách existujú metódy výučby podľa krvných skupín? A že otázka, akú máte krvnú skupinu , ktorá  padne na pohovore, hrá veľkú úlohu aj pri zoznamovaní?

Poďme sa spoločne pozrieť na zaujímavosti o krvi a záhady s ňou spojené. Z niektorých faktov Vám možno bude tuhnúť aj krv v žilách 🤓.

Aké poznáme krvné skupiny ?

Krvná skupina  je opis vlastností červených krviniek na ich bunkovej membráne. V súčasnosti sa môžeme stretnúť až 50 rôznych systémov krvných skupín. 

Najznámnejší je zjednodušený systém AB0 v ktorom  existujú 4 základné typy krvných skupín

Sú to: 

Krvná skupina A: Najčastejšia skupina a má ju okolo 42% populácie. 

Skupina B: Tretia najviac vyskytovaná u populácie a má ju okolo  18%

Krvná skupina AB: Najmenej vyskytovaná skupina u populácie a má ju len okolo 8% populácie. 

Skupina 0: Druhá najčastejšia skupina u obyvateľov a má ju okolo 32% populácie.

Čo je to Rh faktor?

RHESUS  faktor skrátene RH faktor je 2 významný typ, ktorý rozlišuje krv.Nazov nesie podľa  makakov Macaca mulatta (anglicky Rhesus Macaque), u ktorých ho Landsteiner a Weiner objavili. RH faktor je spôsobený skupinou zhruba 40 antigénov, najznámejší z nich je antigén D. Pokial je  prítomný na povrchu červených krviniek označuje sa krv ako RH + a pokial prítomný nie je,označuje sa ako RH – . S názvom aj mimozemský.

Ako a kde zistím svoju krvnú skupinu?

Vaša krvná skupina je zapísaná u vášho všeobecného lekára. Ak nie je, môžete ho požiadať o vykonanie vyšetrenia krvnej skupiny. Vyšetrenie vykonáva laboratórium transfúzneho alebo hematologicko-transfúzneho oddelenia. Svoju krvnú skupinu si môžete zistiť aj sami pomocou domáceho testu. Ten je  voľne predajný v lekárňach.

Musím poznať svoju krvnú skupinu a RH faktor?

Veľmi veľa ľudí si myslí, že svoju krvnú skupinu a RH faktor musia poznať . Preto niekdo u seba nosí kartičku, alebo náramok, pre prípad, že by sa ocitli v ohrození života. Možno to súvisí aj s históriou, kde Nemecké jednotky SS  mali vytetovanú krvnú skupinu na ruke., práve pre prípad výmeny krvy. Dnes je to úplne zbytočné, lebo lekári u nás vždy overujú Vašu krvnú skupinu. Pokial by krv príjemcu a darcu nebola rovnaká, tak by to znamenalo smrť pacienta. 

Pred prípadom výmeny krvi sa zvyčajne vykonáva krvný test, aby sa zistili krvné skupiny a ďalšie faktory, ktoré môžu ovplyvniť proces výmeny krvi. Taktiež sa môžu vykonať ďalšie testy, ako napríklad testy na zistenie prítomnosti infekcií alebo chorôb, ktoré by mohli ovplyvniť proces výmeny krvi.

Samotný proces výmeny krvi sa vykonáva v nemocnici a zvyčajne trvá niekoľko hodín. Počas výmeny krvi sa staráme o to, aby sa pacientovi poskytovala správna krvná skupina a aby sa minimalizovali riziká spojené s transfúziou krvi, ako napríklad riziko prenosu infekcií.

Teória stravovania podľa krvnej skupiny

V 80.rokoch 20.storočia spracoval Peter J. D’Adamo teóriu stravovania podľa krvnej skupiny

Peter J. D’Adamo je naturopatický lekár a autor, ktorý je známy najmä vďaka svojej knižnej sérii „Eat Right 4 Your Type“. Táto séria kníh naznačuje, že krvná skupina jednotlivca určuje, ktoré potraviny sú pre neho zdravé a ktorým by sa mal vyhýbať.

Táto teória je založená na myšlienke, že každá krvná skupina má svoj vlastný jedinečný antigénový marker, ktorý odlišne reaguje s určitými potravinami a ovplyvňuje trávenie, imunitné funkcie a celkové zdravie. Vedecká komunita túto sériu kníh chválila aj kritizovala, pričom niektoré štúdie naznačujú, že existuje len málo vedeckých dôkazov na podporu tvrdení uvedených v knihách.

Aké sú odporúčania pre každú krvnú skupinu podľa tejto teórie?

Krvná skupina O: Podľa tejto teórie by mali mať ľudia s krvnou skupinou O stravu bohatú na bielkoviny a chudobnú na sacharidy. Odporúča sa im jesť mäso, hydinu, ryby, zeleninu, ovocie a orechy. Mali by sa vyhýbať obilninám a mliečnym výrobkom.

Krvná skupina A: Tí s krvnou skupinou A by mali jesť stravu založenú na rastlinných potravinách, ako sú ovocie, zelenina, celozrnné obilniny a sója. Mali by sa vyhýbať mäsu a mliečnym výrobkom.

Krvná skupina B: Odporúča sa im jesť stravu založenú na mäse, hydine, rybách, mliečnych výrobkoch, zelenine, ovocí a obilninách. Mali by sa vyhýbať sóje a kukurici.

Krvná skupina AB: Tí s krvnou skupinou AB by mali jesť stravu založenú na zelenine, ovocí, rybách, mliečnych výrobkoch a obilninách. Mali by sa vyhýbať mäsu a sóji.

Je dôležité si uvedomiť, že táto teória nie je všeobecne uznávaná a nie sú k nej dostupné žiadne presvedčivé vedecké dôkazy. Navyše, táto teória neberie do úvahy individuálne potreby a preferencie, ako aj iné faktory, ako sú zdravotné problémy a životný štýl. Preto by ste mali byť opatrní pri nasledovaní tejto teórie a vždy sa snažte poradiť so svojim lekárom alebo odborníkom na výživu pred zmenou svojho stravovania.

Záhadný RH negatívny faktor RH-

Zatiaľ čo RH+ je najviac rozšírený faktor u populácii. Krvná skupina RH negatív sa vyskytuje u približne 15% populácie. Zvyčajne sa nachádza u Európanov, ale môže sa vyskytnúť aj u iných etnických skupín. Existujú teórie, že krvná skupina RH negatív môže byť spojená s mimozemským pôvodom, ale tieto teórie nie sú dostatočne podložené vedeckými dôkazmi.

Čím sú ľudia s Rh negatívnym faktorom výnimoční?

Ich inteligencia je často nadpriemerne vysoká rovnako ako ich analytické schopnosti. Sú viac spirituálnejšie, preto niet divu, že väčšina liečiteľov, médií a ľudí s neobvyklými mentálnymi schopnosťami bývajú práve ľudia s Rh negatívnym faktorom. Majú často nadprirodzené schopnosti ako je telepatia, prorocké sny, schopnosti ovplyvňovať elektrické zariadenia v ich okolí (napríklad sa zhasne lampa verejného osvetlenia, keď okolo nej prejdú) a pod.

Na druhej strane sa u nich často vedci stretávajú s tým, že majú fyzicky menej vyvinuté telo ako u ľudí s Rh+. Ich rebrá sú oveľa užšie a môžu mať dokonca o jeden stavec alebo o jedno rebro viac. Čo sa chorôb týka, sú viac náchylní k autoimunitným ochoreniam, ale na druhej strane sú viac odolní voči chorobám vírusového pôvodu. Zvláštne je, že títo ľudia nemôžu byť klonovaní.

Je Rh negatívny faktor mimozemského pôvodu?

Vzhľadom na telesné znaky a mentálne schopnosti ľudí s Rh negatívnym faktorom sa objavujú teórie ich pôvodu. Ľudia s Rh- nemajú v evolúcii rovnakého predka s ľuďmi, ktorí majú Rh+. V prírode sa navyše žiadny organizmus s negatívnym Rh faktorom nevyskytuje. Odkiaľ sa teda títo ľudia vzali? Mohli by to byť potomkovia nejakej mimozemskej rasy?

Známy americký bádateľ Brad Steiger, ktorý sa zaoberal paranormálnymi javmi, sa snažil na tieto otázky nájsť odpovede. Opice majú však faktor Rh pozitívny. Objavuje sa teda teória, že by ľudia s Rh- mohli byť mimozemského pôvodu.

S ďalšou kontroverznou teóriou sa môžeme stretnúť aj v diele amerického nezávislého antropológa a spisovateľa Roberta Sepehra s názvom Species with Amnesia: Our Forbidden History. Autor v tejto knihe tvrdí, že ľudia s RH- sú hybridným druhom. Domnieva sa, že na Zemi žili pokročilé civilizácie, ktoré boli zakaždým zničené globálnou katastrofou. Stará rasa bola nahradená rasou novou, pričom si nová rasa čiastočne uchovala znalosti a spomienky na rasu predchádzajúcu.

Teória mimozemského pôvodu ľudí s RH- vychádza aj zo záznamov zo starodávneho Sumeru. Tie totiž obsahujú zmienky o mimozemskej rase Anunnaki, ktorá prišla na Zem, aby urobila zo slabých ľudí silnejších jedincov, aby sa mohli následne stať jej otrokmi. Došlo medzi nimi a ľuďmi na Zemi ku kríženiu a ľudia s RH- sú teda ich potomkami?

Aké sú negatíva negatívneho Rh faktora?

Základným zákonom evolúcie a genetiky úplne totiž odporuje fakt, že pokiaľ tehotná žena s Rh- čaká dieťa s partnerom s Rh+, je tu riziko, že spoločné dieťa bude mať Rh+. V tom prípade začne telo matky vnímať plod ako cudzorodý organizmus. Začne proti nemu tvoriť protilátky a snaží sa plodu zbaviť. Pri prvom tehotenstve sa ich tvorí iba malé množstvo, ale pri ďalších tehotenstvách je ich toľko, že je dieťa vysoko ohrozené na živote.

Tento fenomén bol pomenovaný ako hemolytická choroba novorodencov. Predtým táto inkompatibilta predstavovala pre novorodencov skoro takmer vždy istú smrť. V dnešnej dobe sa však Rh negatívnym rodičkám dáva do 72 hodín od pôrodu ale aj potratu injekcie imonoglobulínu, ktorý zabraňuje tvorbe protilátok pri ďalších tehotenstvách. Deti s Rh+ majú v dnešnej dobe len malú komplikáciu v podobe novorodeneckej žltačky.

Britský záhadológ a autor mnohých kníh Nick Redfern toto vníma ako dôkaz toho, že v sebe majú ľudia s Rh negatívnym faktorom neľudskú DNA, ktorá sa nedokáže spojiť s ľudskou.

Majú ľudia s Rh negatívnym faktorom tzv. modrú krv?

Robert Sepehr poukazuje na zvláštny fakt, že všetky kráľovské rodiny majú Rh -. Sobáša sa takmer vždy diali prostredníctvom vopred pripravenej dohody. Aj

Západogotskí rytieri mali svetlú pleť na rozdiel od tmavých morísk, čo boli Maurovia na španielskych územiach dobytých kresťanmi v reconquiste, ktorí zostali a prijali krst. Pokožka rytierov bola taká svetlá, že im pod kožu presvitali modré žily. Preto vznikol názov modrá krv, ktorý môžete brať aj doslovne. Zoxidovaná krv s negatívnym Rh faktorom má totiž modrastú farbu. Vo vzduchu tiež visí otázka, či nie sú kráľovské rodiny potomkovia mimozemskej rasy.

Akú krvnú skupinu mal Ježiš?

V roku 1978 vykonali americkí vedci analýzu záhadného textílie – Turínskeho plátna. Do neho bolo údajne zahalené Ježišovo telo po tom, čo bol sňatý z kríža. Plátno obsahuje množstvo škvŕn, ktoré nesie stopy potu a krvi. Pokiaľ pripustíme fakt, že je Turínske plátno autentické, jedná sa o úplnú senzáciu.

Ježišova krvná skupina je AB-. Toto zistenie je naozaj zaujímavé vzhľadom na to, čo už o krvných skupinách vieme. Skupina AB- je najmenej častá a vyskytuje sa predovšetkým v oblastiach Európy. V súvislosti s týmto objavom sa preto o tejto skupine hovorí často ako o tzv. božej výnimočnosti.

Páčil sa Vám článok? 🤩 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 počet hlasov, priemer: 3,67 out of 5)

Loading...

Zdielaj: