Toto je ukážkový Blog na testovacie účely. Články postupne upravujeme
Energia pre zdravie s inováciami a vzdelaním k slobode

System sebaliečby podľa Porfirija Ivanova

Porfirij IvANOV, Ruský liečiteľ a Mystik  (1898 – 1983)

sa narodil v malej dedinke Orechovka v blízkosti mesta  Lugansk na Ukrajine. Pochádzal z deväťčlennej chudobnej rodiny, kde otec Kornej Ivanovič Ivanov pracoval ako baník a matka Matrona Grigorjevna bola domácou paní, ktorá sa o všetko starala. Vychodil štyri ročníky cirkevnej školy a od 12.roka života si začal privyrábať a od 15.rokov začal pracovať v bani.

Postupom času, trápilo mladého Ivanova rozdelenie ľudí na bohatých a chudobných. Vedel, že poctivou prácou nezbohatne a preto hľadal spôsob ako by mohol zbohatnúť. Začal hrávať karty o peniaze, piť alkohol a aj kradnúť. Ako sa sám vyjadril, bol som obyčajný lúpežník okrádajúci prírodu, ktorí pozeral len na svoj prospech.

Keď mal Ivanov približne 30.rokov, ťažko ochorel na rakovinu ruky a ani lekári mu nedávali šancu na prežitie. Vtedy sa rozhodol, že urýchli proces choroby ako keby sa mal trápiť ďalej. V silnom mraze sa vybral vyzlečený von, aby prechladol a vimrzol na smrť, ale vytúžený efekt ktorí očakával sa nedostavil. Preto na druhý deň pokus zopakoval a ešte k tomu pridal oblievanie studenou vodou. Ale ani tak, k žiadnemu zhoršeniu zdravotného stavu neprišlo. Na miesto toho sa cítil lepšie a mal aj viac energie. Túto procedúru opakoval aj počas nasledujúcich dní a týždňov a sám sledoval s úžasom, ako sa mu vracajú sily a pribúda mu energia. Rakovina sa postupne vytratila a on sa úplne uzdravil.

Postupom času sám zistil, že príčinou všetkých chorôb a predčasnej smrti je postupné sa odtrhnutie človeka od prírody a práve to, čoho sa človek v prírode vyhýba a bojí, mu dáva najviac zdravia. Podľa slov Ivanova, závislosť od jedenia, komfortného bývania a obliekania, zvráteného myslenia vedie človeka k predčasnej smrti.

Zdôrazňoval, že sa treba učiť žiť slobodne a nezávisle od systému, pri čom treba využívať čo v najväčšej miere prírodu a jej živly – zem, vodu a vzduch.

Postupne od roku 1933 sa Ivanov zbavoval vrstiev svojho oblečenia,  začal chodiť bosý počas celého roka len v dlhších trenkách, za každého počasia aj v snehu a blate. Takto začal jeho experiment s otužovaním a skúmaním skrytých síl na jeho vlastnom tele, ktorému sa venoval nasledujúcich 50. rokov svojho života.

Behom nasledujúcich rokov sa naučil Porfirij Ivanov ovládnuť svoju vlastnú psychiku pomocou silou vôle a vedomia tak, že jeho telo už nepocítilo žiadnu slabosť, nemoc, alebo lenivosť. Naučil sa pozorne načúvať procesom, ktoré sa diali s jeho telom a duchom. Postupne sa uňho objavili aj neobvyklé schopnosti. Prvým vážnejším prípadom bolo zázračne uzdravenie ženy, ktorá bola 17 rokov ochrnutá. Po pár krátkych procedúrach sa mu podarilo túto ženu nielen uzdraviť, ale jej aj darovať nový život. V túto dobu začal Porfirij Ivanov svoju metódu ozdravovania chladom hlásať verejne, pomáhal uzdravovať ľudí a naďalej zdokonaloval svoju metódu uzdravovania.

V tomto čase samotné úrady nemohli pochopiť, ako sa tento človek prezentuje na verejnosti ( chodí takmer vyzlečený, bosý, lieči ľudí). Povolenie k takejto činnosti liečenia a uzdravovania samozrejme nemal. Preto ho vyhlásili za duševne chorého. V roku 1935 bol umiestnený s diagnózou chronická duševná porucha do Rostovskej psychiatrickej liečebne. Ale ani toto ho neodradilo  naďalej šíriť jeho učenie a celkovo zo svojho života strávil v rôznych ústavoch pre psychické poruchy až 12. rokov zo svojho života. Zaujimavosťou bolo, že aj napriek tomu, že v týchto ústavoch na ňom skúšali rôzne lieky a preparáty, vždy sa pomocou svojej metódy liečby chladom a hladovkou z rôznych príznakov ochorenia dostal.

System DETKA

      „Detka“.

  • Pred kúpaním alebo po ňom,  keď je to možné priamo počas neho, vyjdi do prírody bosými nohami, v zime aj na snehu, aspoň na 1 – 2 minúty. Urob veľký nádych cez ústa a zaželaj sebe a všetkým ľudom zdravie.
  • Nepi alkohol a nefajči.
  • Skús sa aspoň raz do týždňa úplne vzdať jedla a pitia. Napríklad od 18 – 20 hodiny v piatok a do 12 hodiny v nedeľu. Keď máš ťažkosti, skús vydržať aspoň 24 hodín.
  • O 12 hodine v nedeľu vyjdi do prírody bosý a niekoľkokrát sa hlboko nadýchni a zamysli sa ako som ťa učil. To je sviatok tvojho diela. Teraz môžeš všetko jesť čo sa ti zachce.
  • Miluj prírodu, ktorá ťa obklopuje, nikdy nepľuj. Zvykni si na to, je to tvoje zdravie.
  • Vždy a všade pozdrav každého, najmä starších ľudí. Keď chceš byť zdravý, pozdrav a zaželaj každému zdravie.
  • Pomáhaj ľudom ako vládzeš, zvlášť chudobnému, chorému, ublíženému, v núdzi. Rob to s radosťou. Reaguj na potreby človeka v núdzi srdcom a dušou. Získaš si v tom človeku priateľa a prispeješ k mieru na svete.
  • Prekonaj v sebe skúposť, lenivosť, strach, dvojtvárnosť, hrdosť. Ver ľudom a maj ľudí rád. Nehovor o ľuďoch nespravodlivo, nepripúšťaj si k srdcu, keď o nich hovoria v nedobrom.
  • Osloboď si svoju hlavu od myšlienok o chorobách, neduhoch, smrti. Bude to tvoje víťazstvo.
  • Nerozdeľuj myšlienku a prácu. Prečítal si? Dobre, ale hlavne to rob Nevyvyšuj sa nad ostatných, hovor o týchto poznatkoch a odovzdávaj ďalej skúsenosti tohto diela.

Detka odporúča ľudom zapnúť obranné sily organizmu a odblokovať všetky rezervy, ktoré človek v sebe ukrýva. Podľa Ivanova pomôže splnenie 12 rád pri astme, cukrovke, depresii, ischemickej chorobe srdca, arytmii, stenokardii, hypertónii, vrede žalúdka.

Tieto rady majú veľkú cenu, ale samozrejme potrebujú individuálny prístup každého človeka, a spresnenie vlastných postupov, predpokladajú, že každý nasledovník Ivanova bude k týmto radám pristupovať tvorivo a opatrne.

Ivanov bol presvedčený, že všetky choroby sú spôsobené jemnosťou, ktorú si človek časom vypestoval: predovšetkým z pohodlia teplých príbytkov, chutnej stravy, bezstarostnosti. „Nebojte sa chladu – hovoril, chlad mobilizuje, produkuje takzvaný hormón zdravia. Porfirij Ivanov predpokladal, že sa človek narodil, aby bol šťastný a zdravý a preto musí objaviť v sebe vlastné sily, ktoré do neho vložila sama Príroda. Ivanov prišiel na to, že sa to dá dosiahnuť práve otužovaním.

Program otužovania má podľa Ivanova niekoľko etáp, krátkodobých a dlhodobých. 12 rád „Detka“ je akýmsi plánom okamžitého otužovania. Ivanov vypracoval mesačný kurz ale aj ročný, každý mal rôzne úrovne náročnosti.

Systém Porfirija Ivanova sa zakladá na tom, že sa môže uzdraviť každý človek, nezáleží na jeho fyzickej príprave. Najdôležitejšie je uveriť vo svoje schopnosti, „otvoriť sa“ životodarným silám prírody.Dvakrát denne sa umývaj v studenej vode, najlepšie prírodnej, aby ti bolo dobre. Môžeš sa kúpať v rieke, jazere, vo vani, sprche. Vždy teplý kúpeľ alebo sprchu ukonči studenou vodou.

Zdielaj:

Vložiť komentár