Toto je ukážkový Blog na testovacie účely. Články postupne upravujeme
Energia pre zdravie s inováciami a vzdelaním k slobode

Liečivé vlastnosťi Soli

Je naozaj Soľ nad Zlato ?

Je známe, že v staroveku bola soľ považovaná za drahšie ako zlato a striebro. Jeho hodnota bola taká veľká, že človek mohol byť predávaný do otroctva pre niekoľko soli. Vysvetľuje tento postoj k soli, ktorá nie je len vzácny doplnok, ktorý zlepšuje chuť jedla a obsahujúce zásadný stopový prvok nevyhnutný pre ľudskú sodíka, ale aj liečivý prostriedok pre mnoho chorôb.

Hojivé vlastnosti soli sú známe dlho a sú dobre študované. Soľ je minerálna látka pozostávajúca z chloridu sodného a zmesi minerálnych solí, ktoré zahŕňajú užitočné minerálne soli. Zvyčajne ide o soli horčíka, zinku, vápnika, železa, mangánu, medi, draslíka, fosforu, molybdénu, kobaltu, síry. Sodík je dôležitý stopový prvok, v našom tele, podieľajúcich sa na tvorbe kostí, krvotvorby, udržiavanie metabolizmus vody soľ, acidobázickej rovnováhy, zaisťujúci rovnováhu osmotického tlaku, normálne fungovanie nervového systému, čriev a dokonca aj obličky. Chlór sa podieľa na metabolizme tukov a tvorbe látok tuku rozkladajúce, stimulácia reprodukčných a nervovej sústavy, močovina vylučovanie cez močového ústrojenstva, tvorbe a rastu kostného tkaniva.

Spoločná soľ na každom stole má dezinfekčné, hojivé a protizápalové vlastnosti.

Počas Veľkej vlasteneckej vojny, keď bol problém s liekmi, dezinfekčnými prostriedkami a obväzmi, vojenský chirurg II Shcheglov zachránili zranených vojakov zo všeobecnej sepsy spôsobenej gangrénom pomocou vody zo solného hypertonického roztoku. Potom, po navlhčení v roztoku, bola na ranu nanesená zložená bielizeň alebo bavlnená handrička. Aplikácia bola zmenená dvakrát denne. Po 4 dňoch došlo k zníženiu telesnej teploty a očisteniu rán, ako aj k začiatku obnovenia svalového a kožného tkaniva.

Prevádzková sestra Gorbacheva A.D. po vojne pokračovala v skúmaní liečivých vlastností soly. Spočiatku to urobila dresingy pooperačných pacientov hypertonický fyziologický roztok, a potom začal študovať účinky roztoku soli k chorobám ako nefritída, zápal žlčníka, reumatické choroby srdca, respiračné ochorenia, reumatoidná artritída, osteomyelitída, difúzna struma, abscesy, modriny sa hematómov a mnoho ďalších.

Vďaka tomuto výskumu bola vyvinutá metóda Shcheglova-Gorbačovova. Na využitie salutárnych vlastností soli je potrebné pripraviť 8-10% roztok vody a soli (8-10 g soli sa musí rozpustiť v 100 ml vody). Bandáže sú vyrobené z mäkkej bavlnenej alebo ľanovej tkaniny, spravidla ide o staré opakovane umyté plienky alebo plechy. Klapka tkaniny je zložená v šiestich vrstvách a potom navlhčená v horúcom (40-45 stupňoch) hypertonickom roztoku. Po tom, ako je tkanivo mierne stlačené a nanesené na boľavý bod alebo na telo, na projekciu postihnutého orgánu. Obväz je pripevnený na telo pomocou lepiacej omietky, nič nie je pripnuté a nie je zakryté. Predpokladom je vzduchová priepustnosť obväzu. V tejto forme sa mokrá tkanina nechá cez noc. Ráno po odstránení aplikácie je klapka dôkladne umytá vodou, vysušená a žehlená železom.

Úžasná pozitívna schopnosť fyziologického roztoku je vysvetlená skutočnosťou, že stolová soľ je silný adsorbent, ktorý vytiahne „infekciu“ z chorého orgánu. Solné aplikácie s osmotickými vlastnosťami poskytujú lokálne antimikrobiálne pôsobenie a pomáhajú očistiť postihnuté oblasti. Účinok takéhoto obväzu je výlučne lokálny, priamo na miesto, kde sa aplikuje. Soľ, ktorá čerpá kvapalinu z podkožnej vrstvy, priťahuje tkanivovú tekutinu z hlbokých vrstiev kože, ktorá s ňou nesie patogény. Takže v okamihu aplikácie soli v tkanivách postihnutého orgánu sa kvapalina obnoví a patologický proces sa odstráni.

Neočakávajte rýchle výsledky, najmä v prípade chronických ochorení. Hojivý účinok solného obväzu sa postupne vyskytuje v priemere jeden až tri týždne.

Okrem použitia soli v hypertonickom roztoku v tradičnej medicíne sa soľ používa na zmiernenie astmatických záchvatov. Ak to chcete urobiť, musíte vypiť pohár vody a potom položiť na jazyk niekoľko kryštálov soli.

 • Pre depresiu, nervozitu, chronickú únavu rozpustite v 500 ml teplej vody 1 lyžičku. soľ. Piť 1 polievková lyžica. 4 krát denne 1 hodinu pred jedlom.
 • Pri ochorení ďasien a zubného kazu sa odporúča opláchnuť ústnu dutinu vodným roztokom stolovej soli 4-6 krát denne.

Pri dlhodobej rinitíde, bedrovej radikulitíde, zahrievajte boľavú škvrnu so slanou vodou. Ak chcete vytvoriť vykurovacie podložky, šiť tašku z ľanovej tkaniny. Zahrejte soľ v rúre alebo v panve, naplňte ju sáčku, priviažte ju a vložte ju na nos alebo spodnú časť chrbta. Keď sa soľ pomaly ochladí, aby ste sa vyhli popáleninám, nalepte na ohrievacú podložku uterák.

Čistenie soľou a žalúdočnými črevámi. Vezmite 1200 ml vody a rozpustite v nej toľko soli, aby sa roztok ukázal sotva slaný. Pomaly pijte celé množstvo slaných vôd, ktoré kombinujú pitie s robením drep, otáčaním trupu. To je potrebné, aby sa zabezpečilo, že voda prechádza voľne cez pažerák. Po 20-30 minútach bude silné nutkanie na toaletu. Vďaka tejto metóde čistenia gastrointestinálneho traktu je telo zbavené toxínov, toxínov a patogénnych mikroorganizmov. Najlepší čas na očistenie tela týmto spôsobom je za úsvitu.

Je užitočné používať soľ pacientom s diabetom prvého typu kvôli vlastnosti soli na reguláciu hladiny cukru v krvi, čím sa znižuje potreba inzulínu.

Napriek tomu, že liečivé vlastnosti soli sú skvelé na použitie, mali by byť mierne.

Liečivé vlastnosti solí

Bežná soľ, čo môže byť v ňom zvláštne, ako si môže zaslúžiť vašu pozornosť? Ale náš život je bez neho!

Ak telo neobsahuje chlorid sodný, hlavnú stopovú minerálnu soľ, potom to môže viesť k veľmi vážnym zdravotným problémom.
Ak osoba nedostane soli v dostatočnom množstve, potom to vedie k dehydratácii a nerovnováhe v tele. Témou našej dnešnej reči je liečba soľami a soľnými obvinkami.

Liečba soľnými obvinkami

V strašných rokoch druhej svetovej vojny lekári používali solné obväzy ako ďalší dezinfekčný prostriedok na liečenie ranených vojakov. Vojenskí chirurgovia používali nasýtené roztoky na infikované, lacerované a ranené rany.

Po tomto postupe boli postihnuté tkanivá rýchlo, v priebehu troch dní, vyčistené od hnisavosti, zápalový proces a silná horúčka zmizli. V ťažkých vojnových dobách obliekanie obyčajným solným roztokom zachránilo životy tisícov zranených vojakov a umožnilo im vyhnúť sa gangréne.

Po skončení vojny boli v konvenčných nemocniciach aplikované terapeutické solné obväzy a výsledky tejto liečby boli veľmi dobré a pozitívne.

Vlastnosti solných obväzov pri liečbe chorôb

Od staroveku ľudia používajú obyčajnú soľ, nielen na jedlo, ale aj ako liek. Ako sme už povedali, obvyklá soľanka má dobrý absorpčný účinok.

Čo sa ošetruje soľami?

Ako ďalšie terapeutické terapeutické činidlo sa v takýchto prípadoch používajú obväzy s roztokom chloridu sodného:

 • Ochorenia dýchacích ciest: tonzilitída, bronchitída, laryngitída, zápal pľúc;
 • Ako dezinfekčný prostriedok pre hlboko infikované rany a silné purulentné procesy, rôzne kožné lézie, slabé popáleniny, hematómy;
 • Liečba kĺbov so soľnými obvinkami pomáha s: artrózou, bolesťou chrbta a chrbtice, radikulitída, burzitída, artróza.

Ako aplikovať soľné obväzy

Lekársky – wellness procedúra je dosť jednoduchá, ale aby nedošlo k poškodeniu vášho tela, musíte dodržiavať pomerne jednoduché pravidlá:

 • Koncentrácia roztoku soli by mala byť 8 – 10%, je to roztok chloridu sodného, ​​ktorý má hojivý účinok a nepoškodzuje telo. Prekročenie tejto úrovne vedie k poškodeniu krvných ciev v mieste obliekania a nepríjemným bolestivým pocitom;
 • Riešenie sa používa na ošetrenie len v obväzoch, ktoré sú vyrobené z ľanu, bavlny, priedušných tkanín. Tkanina by mala byť priedušná a hygroskopická. Je dobré používať prírodný ľan, bavlnu, môžete použiť bežnú gázu, takže je dobre nasiaknutý kvapalinou a prestupuje vzduch;
  Je nemožné vytvárať obklady a aplikovať celofán cez bandáž;
 • Príprava soľanky: vezmite soľ – 3 lyžice bez šmýkačky na jeden liter destilovanej vody. Voda by mala byť zahrievaná na 50 stupňov, aby sa sol rozpustila. Ak potrebujete menej roztoku, potom vejajte 2 čajové lyžičky pravidelnej stolovej soli do pohára s vodou a rozpustite ju.
 • Pred liečebným postupom dobre umyte pokožku teplou vodou mydlom a osušte ju mäkkou uterákom;
 • Tkanina je impregnovaná fyziologickým roztokom, mierne stlačená a nanesená na boľavé miesto. Tkanina by mala mať mierny stupeň vlhkosti, pretože príliš suchý obväz bude neúčinný a príliš vlhká tkanina spôsobí nepríjemné pocity na tele;
 • Upevnite obväz na pokožku bežnou gázou alebo pozdĺž okrajov tenkou náplasťou;
 • Zvyčajne, ak nie sú žiadne kontraindikácie, môže byť obväz soľ po 10-12 hodín. Dĺžka trvania účinku sa môže líšiť v závislosti od choroby, s ktorou sa liečite a ako tolerujete tento postup.
 • Po odstránení obväzu utrite oblasť vlhkou handrou alebo mäkkou handričkou navlhčenou čistou vodou.

Kontraindikácie liečby

 • Pred liečbou sa uistite, že konzultujte so svojím lekárom a pamätajte na to, že požitie soli a používanie komprimátov soli by malo byť mierne;
 • Ak máte chronické choroby alebo individuálnu neznášanlivosť tela, potom je lepšie zvoliť inú terapeutickú liečbu;
 • Ľudia trpiaci častými migrénami, hypertenziou, srdcovým zlyhaním, porušením obličiek a orgánov močového systému, abnormality v metabolizme by sa mali používať so zvlášť opatrnými roztokmi soli;
 • Soľné obväzy sú kontraindikované pri niektorých ochoreniach kože;
 • Aby sa zabránilo vedľajším účinkom, prísne dodržiavajte koncentráciu chloridu sodného v roztoku. Ako sme už povedali, nemalo by to byť väčšie ako 8 – 10%, aby nedošlo k nerovnováhe solí v tele.

Liečba rôznych chorôb

Navrhujem vidieť: video soľné obväzy

Liečba soľnými obvinkami a soľou, ak sa správne aplikuje, môže byť veľmi účinným liekom a pomáha pri mnohých ochoreniach.

Hojivé vlastnosti soli

Hojivé vlastnosti soli

Liečba soli a morskej soli
V nekonvenčnej metóde je metódou liečby soľou chlorid sodný hlavnou zložkou v zložení soli a práve to určuje mnohé z jeho liečivých vlastností.

Hlavné indikácie pre používanie soli v liečbe – metabolická dehydratácia, dehydratácia, v ktorej chlór sodný obnovuje acidobázickú rovnováhu v tele, normálny obsah vlhkosti. Ako je známe, liečba soľnej a morskej soli sa používa v mnohých lekárskych riešeniach, ktoré sa používajú na rehabilitáciu pacientov po operácii, ťažkých ochoreniach. Okrem toho soľ pomáha zbaviť celulitídy.

Pri chorobách pohybového aparátu sa najčastejšie používa soľ na metabolické poruchy súvisiace s vekom v kĺboch ​​a kostiach: pri artritíde, artróze a iných ochoreniach. Ak tradičná medicína v takýchto prípadoch používa roztoky s vysokým obsahom chlóru sodného, ​​potom sa v ľudovom lekárstve odporúčajú soľné kúpele a žuvanie.
Soľné kúpele s použitím liečivých rastlín, ktoré majú špeciálny účel – upokojiť alebo zjemniť, sa používajú na odstránenie duševných porúch, stresov a nervových a duševných chorôb.
Pre prechladnutie ucha, nosohltana soľ sa používa pre lekárske riešenie, ohrievače, na prípravu trenie kompozície, ako je soľ sa skladá z minerálnych kryštálov, s ktorými je možné, napríklad, vyčistiť upchatý nos alebo odstránenie plaku zo zapálenej krku a t. D.
Je známe, že počas Veľkej vlasteneckej vojny chirurgovia, ktorí pracovali v poľných nemocniciach, používali bavlnené tkanivo namočené v roztoku stolovej soli na zranených ľudí na rozsiahlych zranených ranách. Týmto spôsobom ich zachránili pred gangrénom. Po 3 až 4 dňoch sa rany stali čistými. Potom bol pacient vložený do omietky a poslaný do zadnej nemocnice. Priaznivý účinok fyziologického roztoku je spôsobený tým, že má schopnosť absorbovať tekutinu z rany, udržiavať neporušené červené krvinky, bielych krviniek a živých krviniek a tkanív. Koncentrácia soli by však nemala presiahnuť 8-10% (2 lyžice na 200 g vody). Používa sa v obväzoch av žiadnom prípade v obkladoch, to znamená bez použitia celofánu a kompresného papiera.
Počas Veľkej vlasteneckej vojny som pracovala ako staršia operná sestra v poľných nemocniciach s pozoruhodným chirurgom Ivanom Ivanovičom Shcheglovom, ktorý široko používal hypertonický (to znamená nasýtený) roztok soli s poškodením kostí a kĺbov. Aplikoval veľkú obrúsku, voľnú a hojne navlhčenú hypertonickým roztokom, na rozsiahle a špinavé rany. Po 3 až 4 dňoch sa rana stala číra a ružová, teplota klesla na normálnu hodnotu, po ktorej bola aplikovaná omietka. Potom sa zranený muž vrátil späť. Tak sme takmer nemali smrť.
A teraz, 10 rokov po vojne, som použil Shcheglovovu metódu, pretože som skúšal soľné tampóny na liečbu zubného kazu komplikovaného granulómom. A vyliečil zuby za dva týždne.
Po tejto malej imanie som sa rozhodol, aby starostlivo študovať vplyv hypertonického soľného roztoku do uzavretých patologických procesov v tele, ako je napríklad zápal žlčníka, nefritída, chronická zápal slepého čreva, reumatické choroby srdca, poslegrippoznye zápalové procesy v pľúcach, kĺbovej reumatizmus, osteomyelitídu, absces po injekcii a ďalšie.
Späť v roku 1964 na klinike pod dohľadom skúseného lekára, ktorý robí diagnózu a vybraných pacientov, 6 dní soľné obväzy v dvoch pacientov bol vyliečený chronický zápal slepého čreva, 9 dní bez otvorenia absces vyliečiť rameno, koleno bursitis eliminovaná počas 5-6 dní, ktoré nepodliehajú žiadnym prostriedkom konzervatívnej liečby.
V tej istej klinike sa soli na obličky používali na liečbu významného hematómu, ktorý sa tvoril v lôžku veľkej tepny bez porušenia povrchových tkanív. Po 12 dňoch sa hematóm silne zahustil a nadobudol kónický tvar. Pacient sa začal sťažovať na ostrú bolesť v špičke kužeľa. Otvoril sa hematóm a z rezu sa odstránili červené (tj úplne čisté) červené krvinky s veľkosťou husí. Podkožný hematóm celej nohy a nohy po prvom obliekaní bol žltý a po jednom dni úplne zmizol.
Tieto skutočnosti naznačujú, že fyziologický roztok s absorpčnými vlastnosťami absorbuje len tekutinu z tkanív a vylučuje červené krvinky, bielych krviniek a živé bunky samotných tkanív. Keď vieme, že hypertonický soľný roztok je sorbent, raz som ho otestoval s horľavosťou 2-3 stupňov. Zúfalá na zmiernenie bolesti v lekárňach použila solný obväz na popáleniny. O minútu neskôr prebehla akútna bolesť, zostalo len mierne pocity pálenia a po 10-15 minútach som pokojne usnul. Ráno bolesť nebola pociťovaná a po niekoľkých dňoch sa horieť uzdravilo ako normálna rana.
Tu sú niektoré ďalšie príklady z praxe. Raz som počas služobnej cesty do oblasti som sa zastavil v byte, kde boli choré deti s čiernym kašľom. Kašľajú neustále a vyčerpávajúco. Aby som zachránil deti pred utrpením, dal som na ich chrbty soľné pásy. Po hodine a pol kašeľ ustúpil a pokračoval až do rána. Po štyroch obväzoch choroba zmizla bez stopy.
Dieťa vo veku päť a pol roka chodilo otrávené na večeru s nedostatočnou kvalitou jedla. Vracanie začalo v noci, a ráno, bolesť v brušnej oblasti, každých 10-15 minút, voľné stolice. Lieky nepomohli. Okolo poludnia som na jeho žalúdok vložil soľnú bandáž. Po hodine a pol prestala nevoľnosť a hnačka, bolesť sa postupne zmenšila a po piatich hodinách zmizli všetky príznaky otravy.
Presvedčený o pozitívnom účinku solných obväzov na konvenčné patologické procesy som sa rozhodol využiť ich liečivé vlastnosti na liečbu nádorov. Poliklinický chirurg navrhol, aby som pracoval s pacientom, ktorý mal na tvári rakovinu. Metódy používané v takýchto prípadoch úradnou medicínou ženu nepomohli – počas šiestich mesiacov liečby sa materská znamienka zmenšila na červenú, zväčšila sa a od nej sa extrahovala šedo-hnedá kvapalina. Začal som používať samolepky soľ. Po prvej nálepke bol nádor bledý a zmenšený, po druhom sa výsledok zlepšil ešte viac a po štvrtom nálepke nadobudol prirodzenú farbu a vzhľad, ktorý mal pred znovuzrodením. Piate liečenie nálepky sa skončilo bez operácie.
V roku 1966 mi oslovil študent s adenómom prsníka. Lekár, ktorý jej diagnostikoval odporúčanú operáciu. Odporúčala som pacientovi, aby na hrudník niekoľko dní použil fyziologický roztok. Obväzové pomôcky – žiadna operácia nebola potrebná. O šesť mesiacov neskôr tá istá dievčina vyvinula adenóm druhého prsníka. Avšak soľné obväzy a tentoraz pomohli vyhnúť sa operácii. Po 9 rokoch som zavolal svojho pacienta. Odpovedala, že úspešne absolvovala strednú školu, cítila sa dobre, nedošlo k žiadnemu opätovnému výskytu tejto choroby a na pamäť adenómu na hrudi mali iba malé tesnenia. Myslím, že ide o vyčistené bunky bývalých nádorov, ktoré sú pre telo neškodné.
Na konci roka 1969 k nám prišla ďalšia žena s rakovinovými nádormi oboch prsníkov, výskumným pracovníkom múzea. Jej diagnóza a odporúčanie pre operáciu podpísal profesor medicíny. Ale opäť soľ pomohla – nádor sa vyriešil bez operácie. Je pravda, že táto žena mala tesnenia na mieste nádorov.
Na konci toho istého roka som mal skúsenosti s liečbou adenómu prostaty. V regionálnej nemocnici bol pacientovi veľmi odporúčaná operácia. Rozhodol sa však najprv vyskúšať soľné podložky. Po deviatich liečeniach sa pacient zotavil. Teraz je zdravý.
Budem uviesť ďalší prípad, s ktorým som sa stretol pri práci na klinike. Po tri roky žena trpila leukémiou – jej krvne nesúce hladiny hemoglobínu dramaticky poklesli. Každých 19 dní pacient dostal transfúziu krvi, ktorá ju aspoň nejako podporila. Po zistení, že pacient dlhé roky pracoval v továrni na topánky s chemickými farbivami, som pochopil príčinu choroby – otravu a následné porušenie hematopoetických funkcií kostnej drene. A ja som odporučil jej slané dresingy, alternatívne obväzy „blúzky“ a obväzy „nohavice“ na noc tri týždne. Žena si poradila a na konci liečebného cyklu začal rásť obsah hemoglobínu v krvi pacienta. Po troch mesiacoch som stretla svojho pacienta, bola úplne zdravá.
Zhrnutie výsledkov mojich 25-ročných pozorovaní na použitie hypertonického fyziologického roztoku na liečivé účely som dospel k nasledujúcim záverom.
1. 10% roztok soľného sorbentu. Soľ interaguje s vodou nielen priamym kontaktom, ale aj vzduchom, materiálom a telesnými tkanivami. Nasávaný do tela, soľ absorbuje a zadržuje tekutinu v dutinách, bunkách a lokalizuje ju na svojom mieste. Aplikuje sa z vonkajšej strany (soľné obväzy), soľ sa dostáva do kontaktu s tkanivovou tekutinou a po odsávaní ju absorbuje cez kožu a sliznicu. Objem absorbovaný obväzovou kvapalinou je priamo úmerný objemu vzduchu vysídleného z obväzu. Preto účinok solného obliekania závisí od toho, do akej miery je priedušný (hygroskopický), ktorý naopak závisí od materiálu použitého na obväz, jeho hrúbky.
2. Soľný obväz pôsobí lokálne: iba na chorý orgán, postihnutú oblasť, prenikajúcu a hlboko. Keď sa tekutina absorbuje z podkožnej vrstvy, do nej sa dostane tkanivová tekutina z hlbších vrstiev, ktorá strháva patogénny pôvod: mikróby, vírusy, anorganické látky, jedy atď. Takto sa počas pôsobenia obväzu obnoví tekutina v tkanivách chorého orgánu a dezinfikuje sa – vyčistí sa od patogénneho faktora a tým sa eliminuje patologický proces. V tomto prípade tkanivá zohrávajú úlohu typu filtra, ktorý umožňuje prenikanie mikroorganizmov a častíc látky s objemom menším ako lúmen intersticiálneho póru.
3. Obvaz s hypertonickým roztokom stolovej soli pôsobí neustále. Terapeutický výsledok sa dosiahne do 7-10 dní. V niektorých prípadoch je potrebné dlhšie obdobie.
Ako aplikovať soľný obväz.
So studenou a bolesťou hlavy. Vytvorte kruhový obväz v noci cez čelo a zadnú časť hlavy. Po jednej alebo dvoch hodinách zmizne výtok z nosu a ráno sa zmizne bolesť hlavy.
Obväz s hlavou je dobrý so zvýšeným tlakom, nádormi, kvapkajúcimi. Ale pri ateroskleróze, je lepšie robiť obväz – to dehydruje hlavu ešte viac. Pre kruhový obväz sa môže použiť iba 8% soľný roztok.
S chrípkou. Na prvé príznaky ochorenia naneste na hlavu obväz. Ak sa infekcia podarilo preniknúť do hrdla a priedušiek, súčasne vytvorte obväzy na hlave a krku (z 3-4 vrstiev mäkkej tenkej tkaniny), na zadnej strane dvoch vrstiev vlhkých a dvoch vrstiev suchých uterákov. Bandáže odchádzajú po celú noc.
Pri ochoreniach pečene (zápal žlčníka, cholecystitída, cirhóza pečene). Obväz na pečeň (bavlnená uterák zložený v štyroch vrstvách) sa aplikuje nasledovne: vo výške – od spodku ľavej prsnej do stredu priečneho brucha, v šírke – od hrudnej kosti a bielej línie brucha pred chrbtom. Tesne obviazaná s jedným širokým obväzom, pevnejším na žalúdku. Po 10 hodinách odstráňte obväz a umiestnite fľašu na horúcu vodu pol hodiny do epigastrickej oblasti, aby ste rozšírili žlčové kanáliko hlbokým zahriatím, aby ste umožnili dehydratovanú a zrazenú žlčovú hmotu voľne prejsť do čriev. Bez zahrievania táto hmotnosť (po niekoľkých obväzych) upcháva žlčovod a môže spôsobiť akútnu boľavú bolesť.
Pri adenómoch, mastopatii a rakovine prsníka. Štvorvrstvový, hustý, ale nekompresný soľný obväz sa zvyčajne aplikuje na obidve prsia. Naneste v noci a podržte ho 8-10 hodín. Trvanie liečby – 2 týždne, s rakovinou 3 týždne. U niektorých ľudí môže bandáž na hrudi oslabiť rytmus srdca, v tomto prípade použiť obväz v priebehu jedného dňa.
Pri ochoreniach krčka maternice. Náterové vaty nasycte hypertonickým roztokom, dobre stlačte a pred investovaním uvoľnite niekoľko. Procedúra sa vykonáva raz denne, pričom tampóny zostávajú 15 hodín. Pri cervikálnych nádoroch trvá liečba dva týždne.
Podmienky používania fyziologického roztoku.
1. Soľ sa môže používať iba v obväzu, ale v žiadnom prípade v kompresii, pretože obväz musí byť priedušný.
2. Koncentrácia soli v roztoku by nemala prekročiť 10%. Obväz z roztoku väčšej koncentrácie spôsobuje bolesť v oblasti aplikácie a deštrukcie kapilár v tkanivách. 8% roztok – 2 čajové lyžice soli na 250 ml vody – používa sa v obväzoch pre deti, 10% u dospelých – 2 čajové lyžičky soli na 200 ml vody. Voda môže byť bežná, nie nevyhnutne destilovaná.
3. Pred ošetrením umyte telo teplou vodou a mydlom a po ukončení procedúry umyte soľ z tela teplým, vlhkým uterákom.
4. Výber obvazového materiálu je veľmi dôležitý. Mala by byť hygroskopická a čistá, bez tuku, masti, alkoholu, jódu. Koža tela musí byť tiež čistá. Pre obväzy je lepšie používať bielizeň alebo bavlnu, ale nie nové, ale opakovane umývať. Ideálne – gáza.
5. Ľanové, bavlnený materiál, uterák zložený nie viac ako 4 vrstvy, gáza – až 8 vrstiev. Iba s obalom prepúšťajúcim vzduch je nasávanie tkanivovej tekutiny.
6. Vzhľadom na cirkuláciu roztoku a vzduchu obväz spôsobuje pocit chladu. Preto sa obväz musí namočiť teplým hypertonickým roztokom (60-70 stupňov). Pred aplikáciou obväzu možno mierne ochladiť trepaním vo vzduchu.
7. Obväzy by mali mať strednú vlhkosť, nie sú veľmi suché, ale nie príliš mokré. Udržujte obväz na bolesti po dobu 10-15 hodín.
8. Neklaďte nič nad obväz. Aby bolo možné fixovať obväz ponorený do roztoku, je potrebné ho pevne pripevniť k telu: široký obväz na telo, brucho, hrudník a úzky obväz na prstoch, rukách, nohách, tvári, hlave. Ramenný pásový obväz číslo 8, cez podpazušie zozadu. V prípade pľúcnych procesov (v prípade krvácania, v žiadnom prípade sa nevzťahuje!) Bandáž je umiestnená na chrbte, snaží sa čo najbližšie k bolesti. Bandáž na hrudi by mala byť pevná, ale bez stlačenia dýchania.
Z vyššie uvedených fragmentov knihy o soli je zrejmé, že soľ by sa mala použiť 1) na jej liečenie, 2) lokálne, inak bude účinok iný. Preto plávanie v mori (celé telo je zabalené v soli) vysušuje celú pokožku, čo spôsobuje, že pokožka je hrubá. Ale ak budete hovoriť niekoľko minút (s povinným umývaním sladkou vodou), alebo sedieť na brehu, namáčanie nohy vo vode – to je najviac Toxíny, o ktorých sa vie, že sa hromadia v nohách, budú vytiahnuté z nohy.
Mořská soľ akné
Morská soľ je jedným z najjednoduchších a najúčinnejších prostriedkov v boji proti takémuto nepríjemnému javu akné. Existuje niekoľko spôsobov, ako použiť túto úžasnú soľ proti akné, samozrejme, všetci naznačujú len vonkajšie použitie.
Môžete si vyrobiť pleťové vody z roztoku morskej soli. Za týmto účelom sa dvesto mililitrov mierne ohriatej vody odoberie jedna čajová lyžička lieku. Po obvyklom rannom a večernom čistení pokožky tváre alebo častí tela pokrytých akné by ste mali zavlažovať tvár so slanou vodou. Nechajte vyschnúť a umyte až po tridsiatich minútach. Takéto postupy je možné vykonávať denne bez obmedzenia.
Ak akné nielen pokrýva tvár, potom sa na kúpanie môže použiť morská soľ. Na vale je pol kila soli. Vezmite si to za štvrtinu hodiny. Voda v kúpeľni by mala mať teplotu tridsiatich siedmich stupňov. Ak sa každý deň, aby podobnú kúpeľ, potom akné môže ísť dosť rýchlo.

LiveInternetLiveIntern

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. ue urna lectus dictum libero. Fusce a ullamcorper nibh. Duis ornare viverra velit gravida cursus. Duis pharetra risus eu mauris ultrices, eget tristique quam luctus. Quisque vel auctor purus. Integer feugiat erat nec scelerisque pharetra.Fusce a ullamcorper nibh. Duis ornare viverra velit gravida cursus. Duis pharetra risus eu mauris ultrices, eget tristique quam luctus.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. ue urna lectus dictum libero. Fusce a ullamcorper nibh. Duis ornare viverra velit gravida cursus. Duis pharetra risus eu mauris ultrices, eget tristique quam luctus. Quisque vel auctor purus. Integer feugiat erat nec scelerisque pharetra.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. ue urna lectus dictum libero.

I.

Ako aplikovať soľné obväzy

Lekársky – wellness procedúra je dosť jednoduchá, ale aby nedošlo k poškodeniu vášho tela, musíte dodržiavať pomerne jednoduché pravidlá:

 • Koncentrácia roztoku soli by mala byť 8 – 10%, je to roztok chloridu sodného, ​​ktorý má hojivý účinok a nepoškodzuje telo. Prekročenie tejto úrovne vedie k poškodeniu krvných ciev v mieste obliekania a nepríjemným bolestivým pocitom;
 • Riešenie sa používa na ošetrenie len v obväzoch, ktoré sú vyrobené z ľanu, bavlny, priedušných tkanín. Tkanina by mala byť priedušná a hygroskopická. Je dobré používať prírodný ľan, bavlnu, môžete použiť bežnú gázu, takže je dobre nasiaknutý kvapalinou a prestupuje vzduch;
  Je nemožné vytvárať obklady a aplikovať celofán cez bandáž;
 • Príprava soľanky: vezmite soľ – 3 lyžice bez šmýkačky na jeden liter destilovanej vody. Voda by mala byť zahrievaná na 50 stupňov, aby sa sol rozpustila. Ak potrebujete menej roztoku, potom vejajte 2 čajové lyžičky pravidelnej stolovej soli do pohára s vodou a rozpustite ju.
 • Pred liečebným postupom dobre umyte pokožku teplou vodou mydlom a osušte ju mäkkou uterákom;
 • Tkanina je impregnovaná fyziologickým roztokom, mierne stlačená a nanesená na boľavé miesto. Tkanina by mala mať mierny stupeň vlhkosti, pretože príliš suchý obväz bude neúčinný a príliš vlhká tkanina spôsobí nepríjemné pocity na tele;
 • Upevnite obväz na pokožku bežnou gázou alebo pozdĺž okrajov tenkou náplasťou;
 • Zvyčajne, ak nie sú žiadne kontraindikácie, môže byť obväz soľ po 10-12 hodín. Dĺžka trvania účinku sa môže líšiť v závislosti od choroby, s ktorou sa liečite a ako tolerujete tento postup.
 • Po odstránení obväzu utrite oblasť vlhkou handrou alebo mäkkou handričkou navlhčenou čistou vodou.

II. onsectetur adipiscing elit. ue urna lectus dictum libero. Fusce a ullamcorper nibh. Duis ornare viverra velit gravida cursus.mcorper nibh. Duis ornare viverra velit gravida cursus. Duis pharetra risus eu mauris ultrices, eget triIII. onsectetur adipiscing elit. ue urna lectus dictum libero. Fusce a ullamcorper nibh. Duis ornare viverra velit gravida cursus.mcorper nibh. Duis ornareIV. Duis pharetra risus eu mauris ultrices, eget tristique quam luctus.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. ue urna lectus dictum libero. Fusce a ullamcorper nibh.

Inceptos Pellentesque Sit

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. ue urna lectus dictum libero. Fusce a ullamcorper nibh. Duis ornare viverra velit gravida cursus. Duis pharetra risus eu mauris ultrices, eget tristique quam luctus. Quisque vel auctor purus. Integer feugiat erat nec scelerisque pharetra.

Risus Ipsum Vehicula Tellus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. ue urna lectus dictum libero. Fusce a ullamcorper nibh. Duis ornare viverra velit gravida cursus. Duis pharetra risus eu mauris ultrices, eget tristique quam luctus. Quisque vel auctor purus. Integer feugiat erat nec scelerisque pharetra.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. ue urna lectus dictum libero. Fusce a ullamcorper nibh.

Zdielaj:

Vložiť komentár